Trzy polskie duety wystartują na Mistrzostwach Świata w siatkówce plażowej w Rzymie

Strona głównaSiatkówkaTrzy polskie duety wystartują na Mistrzostwach Świata w siatkówce plażowej w Rzymie

Mistrzostwa Świata 2022 w siatkówce plażowej rozpoczną się już 10 czerwca. Najlepsi zawodnicy i zawodniczki na świecie będą rywalizować w Rzymie. W stawce zobaczymy ostatecznie trzy polskie pary, które wywalczyły awans zgodnie z rankingiem. Wśród kobiet wystartują Katarzyna Kociołek i Kinga Wojtasik. W rywalizacji mężczyzn kciuki będziemy trzymać za pary Maciej Rudol i Piotr Kantor oraz Bartosz Łosiak i Michał Bryl. Szczególnie ta druga ma spore szanse na osiągnięcie dobrego wyniku, ponieważ od początku sezonu są w dobrej formie. 

Format rozgrywek 

Do udziału w mistrzostwach świata zakwalifikowano łącznie 96 duetów. W losowaniu udział weźmie po 48 par kobiecych oraz męskich. Na początku zostaną podzielone na 12 grup po cztery zespoły w każdej. Dwie najlepsze ekipy z każdej grupy oraz cztery drużyny z najlepszym bilansem z trzecich miejsc awansują do 1/16 finału. O awans do tej fazy powalczy również pozostałych osiem drużyn z trzecich miejsc, które rozegrają między sobą mecze barażowe. Łącznie w 1/16 finału wezmą udział 32 pary. Od tego etapu rozgrywki prowadzone będą w systemie pucharowym. Łącznie w całym turnieju rozegranych zostanie 216 meczów, a turniej rangi mistrzostw świata wraca do Rzymu po jedenastoletniej przerwie. 

Losowanie grup zaplanowano na 31 maja i zostanie przeprowadzone w łotewskiej Jurmale o godzinie 19:00 czasu miejscowego. Odbędzie się ono przy okazji międzynarodowego turnieju Beach Pro Tour Elite16. W rywalizacji na Łotwie, która zostanie rozegrana w dniach 1-5 czerwca, powinniśmy oglądać reprezentantów Polski. Mistrzostwa Świata w Rzymie rozpoczną się 10 czerwca, a wielkie finały zaplanowano na 19 czerwca. Turniej rozgrywany we Włoszech to docelowa impreza dla naszych siatkarzy plażowych, którzy przygotowują się do niej już od kilku tygodni. W tym czasie ze sporymi sukcesami startowała para Bartosz Łosiak i Michał Bryl, która ma na swoim koncie już kilka triumfów w tym roku. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Kalendarz turniejów WTA 2023. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2023? Jakie turniej tenisowe odbędą się w Polsce? W których z nich wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Kiedy zagra...

Lekkoatletyka 2023. Terminarz najważniejszych wydarzeń w bieżącym roku

Reprezentanci Polski w lekkoatletyce od lat należą do ścisłej światowej czołówki. Z każdej imprezy międzynarodowej wracamy z medalami i podobnie jest w 2023 roku....