Sukces Polaków w siatkówce plażowej. Bartosz Łosiak i Michał Bryl wygrali Beach Pro Tour w meksykańskiej Tlaxcala

Strona głównaSiatkówkaSukces Polaków w siatkówce plażowej. Bartosz Łosiak i Michał Bryl wygrali Beach...

Znakomicie w Meksyku zaprezentowali się polscy siatkarze plażowi Bartosz Łosiak i Michał Bryl. Polacy wzięli udział w zawodach cyklu Beach Pro Tour rozgrywanych w meksykańskiej miejscowości Tlaxcala i wygrali. Zawody tego typu zaliczane są do rangi Challenge i ustępują tylko topowym turniejom Elite 16. Nazwy te obowiązują od tego sezonu i zastąpiły dotychczasowy World Tour. Polska para w wielkim finale imprezy pokonała 2:0 reprezentantów Chile Vicente Orland Dorguetta Torrealbę i Noego Aravenę. 

Pierwszy sukces tej pary 

Michała Bryla i Bartosza Łosiaka nie trzeba szerzej przedstawiać polskim kibicom, choć do tej pory zawodnicy ci odnosili sukcesy w innych duetach siatkarskich. Michał Bryl wygrywał zawody rango World Touru w parze z Grzegorzem Fijałkiem, a Bartosz Łosiak wspólnie z Piotrem Kantorem. Odkąd zaczęli grać razem, zwycięstwo w Tlaxcala jest ich najlepszym wynikiem i wierzymy, że na stałe dołączą do światowej czołówki. 

Droga Polaków do finału 

Bartosz Łosiak i Michał Bryl ze względu na swoje wysokie miejsca rankingowe rozpoczęli zmagania od fazy 1/16 i nie musieli grać w eliminacjach. W fazie grupowej Polacy wygrali 2:0 z Kanadyjczykami Danielem Dearingiem i Samem Schachterem, a także 2:0 z doświadczonymi Włochami Daniele Lupo i Alexem Rangierim. Dzięki temu bardzo pewnie polska para awansowała do 1/8 finału. Tam Polacy ponownie wygrali w dwóch setach. Tym razem poradzili sobie z Estończykami Kustim Nolvakiem i Martem Tiisaarem. 

W ćwierćfinale na Polaków czekali Australijczycy Christopher McHugh i Paul Burnett i nasi zawodnicy bez większych problemów awansowali do półfinału po zwycięstwie 2:0. Spotkanie półfinałowe okazało się najtrudniejsze dla Polaków w tym turnieju. Przegrywali już 0:1, po czym na przewagi wygrali drugiego seta oraz okazali się lepsi w tie-breaku i pokonali Brazylijczyków Renato i Vitora Felipe. Mecz o złoty medal to kolejny popis Michała Bryla i Bartosza Łosiaka, którzy w dwóch setach pokonali Chilijczyków i znakomicie rozpoczęli obecny sezon. Zwycięstwo w Meksyku było jak najbardziej zasłużone. 

Jak poszło pozostałym reprezentantom Polski?

W Meksyku oglądaliśmy jeszcze kilka polskich par wśród kobiet i mężczyzn. Niestety żadna z nich nie przeszła przez kwalifikacje i nie oglądaliśmy ich w drabince turnieju głównego. Udział w zawodach Beach Pro Tour wzięli jeszcze: Katarzyna Kociołek i Melania Marcinkowska, Jakub Szałankiewicz i Mateusz Florczyk, Miłosz Kruk i Mikołaj Miszczuk oraz Paweł Lewandowski i Jakub Zdybek.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polubienia prawdę powiedzą? Ranking polskich klubów sportowych w mediach społecznościowych

Wielkość klubu można mierzyć pod kątem budżetu, sukcesów, frekwencji, czy też rzeszy kibiców na portalach społecznościowych. Przeanalizowaliśmy media społecznościowe polskich drużyn, by stworzyć ranking...

Być kobietą, być kobietą… w klubie sportowym

“Zapach szatni”, docinki, przesądy i stereotypy. Klub sportowy nigdy nie był łatwym środowiskiem dla płci pięknej. Kobiety - jak wiadomo - żadnej pracy się...