STS KOD PROMOCYJNY

Zwycięski początek pary Łosiak/Bryl w Ostrawie!

Autor: Tadeusz Olewicz
Strona głównaSiatkówkaZwycięski początek pary Łosiak/Bryl w Ostrawie!

Bartosz Łosiak i Michał Bryl w świetnym stylu rozpoczęli turniej rangi Elite 16, który jest rozgrywany w Ostrawie (Czechy). Polscy siatkarze plażowi pewnie pokonali brazylijski duet Vitor Felipe/Renato 2:0 (21:13, 21:15).

Mecz pod pełną kontrolą

Polacy od samego początku dyktowali warunki gry swoim przeciwnikom. W pierwszym secie szybko objęli trzypunktowe prowadzenie (6:3). Rywale próbowali odrobić straty, jednak od stanu 12:11 para Łosiak/Bryl zaczęła grać jak w transie, bo do końca pierwszej partii pozwoliła Brazylijczykom na zdobycie zaledwie dwóch punktów. Ostatecznie set zakończył się wynikiem 21:13 dla naszych rodaków.

W drugiej partii również od samego początku stało się jasne, kto jest na właściwej drodze do odniesienia zwycięstwa. Polacy kolejny raz zaczęli rozgrywkę od wyniku 6:3 i nie oddali prowadzenia do końca seta. Co prawda Vitor Felipe i Renato w pewnym momencie zbliżyli się do swoich rywali na jeden punkt, jednak nasi siatkarze wytrzymali ten napór i zwyciężyli także w drugim secie – 21:15.

Co dalej w Ostrawie?

Bartosz Łosiak i Michał Bryl objęli prowadzenie w swojej grupie. W dniu jutrzejszym na Polaków czekają dwa mecze – z włoskim duetem Ranghieri/Carambula (10:10) i gospodarzami, parą Oliva/Trousil. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w weekend przyjdzie czas na fazę pucharową i walkę o triumf w całym turnieju. Trzymamy kciuki!

Tadeusz Olewicz
Tadeusz Olewicz
W czasie studiów prowadził audycję sportową we wrocławskim Uniradio, a także współpracował z portalami DevilPage.pl i Transfery.info. Po studiach przez 3 lata zajmował się copywritingiem na różne tematy szeroko związane z IT.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...