Zwycięski początek pary Łosiak/Bryl w Ostrawie!

Strona głównaSiatkówkaZwycięski początek pary Łosiak/Bryl w Ostrawie!

Bartosz Łosiak i Michał Bryl w świetnym stylu rozpoczęli turniej rangi Elite 16, który jest rozgrywany w Ostrawie (Czechy). Polscy siatkarze plażowi pewnie pokonali brazylijski duet Vitor Felipe/Renato 2:0 (21:13, 21:15).

Mecz pod pełną kontrolą

Polacy od samego początku dyktowali warunki gry swoim przeciwnikom. W pierwszym secie szybko objęli trzypunktowe prowadzenie (6:3). Rywale próbowali odrobić straty, jednak od stanu 12:11 para Łosiak/Bryl zaczęła grać jak w transie, bo do końca pierwszej partii pozwoliła Brazylijczykom na zdobycie zaledwie dwóch punktów. Ostatecznie set zakończył się wynikiem 21:13 dla naszych rodaków.

W drugiej partii również od samego początku stało się jasne, kto jest na właściwej drodze do odniesienia zwycięstwa. Polacy kolejny raz zaczęli rozgrywkę od wyniku 6:3 i nie oddali prowadzenia do końca seta. Co prawda Vitor Felipe i Renato w pewnym momencie zbliżyli się do swoich rywali na jeden punkt, jednak nasi siatkarze wytrzymali ten napór i zwyciężyli także w drugim secie – 21:15.

Co dalej w Ostrawie?

Bartosz Łosiak i Michał Bryl objęli prowadzenie w swojej grupie. W dniu jutrzejszym na Polaków czekają dwa mecze – z włoskim duetem Ranghieri/Carambula (10:10) i gospodarzami, parą Oliva/Trousil. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w weekend przyjdzie czas na fazę pucharową i walkę o triumf w całym turnieju. Trzymamy kciuki!

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Lekkoatletyka 2023. Terminarz najważniejszych imprez i mityngów lekkoatletycznych

Reprezentanci Polski w lekkoatletyce od lat należą do ścisłej światowej czołówki. Z każdej imprezy międzynarodowej wracamy z medalami i podobnie jest w 2023 roku....

Malwina Smarzek wciąż poza kadrą. Lavarini podał skład na drugą część sezonu

Trener reprezentacji Polski w siatkówce Stefano Lavarini podał skład na drugą część sezonu, w tym na zbliżające się Mistrzostwa Świata. W gronie wybranych znajduje...