Życiowy sukces Michała Bryla i Bartosza Łosiaka. Wygrali Beach Pro Tour w Hamburgu

Autor
Strona głównaSiatkówkaŻyciowy sukces Michała Bryla i Bartosza Łosiaka. Wygrali Beach Pro Tour w...

Michał Bryl i Bartosz Łosiak odnieśli życiowy sukces. Reprezentanci Polski w siatkówce plażowej wygrali zawody Beach Pro Tour w Hamburgu. To pierwsze zawody rangi Elite wygrane przez ten duet. Jednocześnie to już czwarty w tym sezonie triumf biało-czerwonych na piasku. Finał w Hamburgu zakończyli dopiero po 14. piłkach meczowych. Było to niezwykle wyrównane widowisko, jednak ostatecznie Polacy okazali się lepsi od pary Alexander Brouwer i Robert Meeuwsen z Holandii. 

Droga do finału 

Polacy rozpoczęli zmagania w fazie kwalifikacji. Tam na dzień dobry pokonali 2:0 Szwajcarów Adriana Heidricha i Leo Dilliera. W drugim meczu pokonali 2:1 Austriaków Juliana Horla i Alexandra Horsta. Tym samym zapewnili sobie awans do turnieju głównego.  Na otwarcie zmagań grupowych biało-czerwoni doznali jedynej porażki w turnieju. Wówczas w dwóch setach ulegli duetowi z Włoch Paolo Nicolai i Samuele Cottafava. W kolejnych dwóch meczach Polacy wygrywali, dzięki czemu awansowali do fazy grupowej. Biało-czerwoni pokonali kolejno 2:0 Austriaków Robina Seidla i Philippa Wallera oraz 2:1 Brazylijczyków Andre i George. 

W ćwierćfinale pokonali Czechów Ondreja Perusicia i Davida Schweinera. Biało-czerwoni stoczyli dwa zacięte sety, po których zameldowali się w półfinale. Tam Polacy pokonali w dwóch setach Holendrów Stefana Boermansa i Matthew Immersa. Dzięki temu stanęli przed szansą na pierwsze w karierze zwycięstwo w turnieju rangi Elite. 

Niezwykle zacięty finał i życiowy sukces

W wielkim finale Polacy trafili na faworyzowanych Holendrów Alexandra Brouwera i Roberta Meeuwsena. Pierwszy set padł łupem Polaków 21:18. Niestety w drugiej partii zdecydowanie lepiej wyglądali rywale i o wszystkim musiał zadecydować trzeci set rozgrywany do 15. punktów. W nim oglądaliśmy niezwykle wyrównane spotkanie, tak jak na rangę finału przystało. Spotkanie kończyło się na przewagi i Polacy wygrali ostatecznie po 14. piłkach meczowych 29:27. Jednocześnie przypieczętowali największy sukces w dotychczasowej karierze. Zwycięstwo w turnieju Beach Pro Tour w Hamburgu rangi Elite to ogromny sukces. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Kalendarz turniejów WTA 2023. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2023? Jakie turniej tenisowe odbędą się w Polsce? W których z nich wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Kiedy zagra...