STS KOD PROMOCYJNY

Drużyna Kubicy z drugim wynikiem kwalifikacji 24h Le Mans. Awans do Hyperpole

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty motoroweDrużyna Kubicy z drugim wynikiem kwalifikacji 24h Le Mans. Awans do Hyperpole

Robert Kubica w barwach belgijskiego teamu WRT startuje w legendarnym wyścigu 24h Le Mans. Za jego drużyną kapitalny start w pierwszej turze kwalifikacji. W środę wieczorem za kierownicą wyścigówki WRT zasiadł Belg Louis Deletraz. W najlepszym okrążeniu uzyskał czas 3:34.753, dzięki czemu zespól z numerem 41. zajął drugie miejsce w swojej rundzie kwalifikacji. Dało ono pewny awans do czwartkowej sesji kwalifikacyjnej Hyperpole. 

Kubica rozpędzał się bardzo powoli

Pierwsze dni testów i treningów na torze Le Mans nie były bardzo udane dla załogi WRT. Zazwyczaj plasuje się ona w środku stawki. W jednym ze środowych treningów Robert Kubica zajął dopiero 15. miejsce w klasie LMP2. Zawodnicy zespołu WRT mieli problemy z odpowiednim wyczuciem toru Circuit de la Sarthe. Później jednak wszystko się odmieniło. 

Bardzo udane kwalifikacje

Zazwyczaj w kwalifikacjach i czasówkach w barwach WRT startuje Belg Louis Deletraz. To specjalista od wykręcania dobrych czasów na poszczególnych okrążeniach. Tak też było w środę wieczorem w pierwszej turze kwalifikacji 24h Le Mans. Louis Deletraz jechał w samochodzie z numerem 41 i osiągnął bardzo dobry czas 3:34.753. Dzięki temu zapewnił swojej drużynie pewny awans do czwartkowego Hyperpole. To druga sesja kwalifikacyjna, w której wystartują tylko najlepsze zespoły ze środy. 

Zespól WRT w klasie LMP2 finiszował tylko za JOTĄ, w której samochodzie zasiadł Pietro Fittipaldi. Wygrał z Deletrazem o zaledwie 0,002 sekundy. O 0,04 sekundy za WRT znalazła się ekipa Prema. W trakcie kwalifikacji dochodziło do kilku kolizji i awarii. W związku z tym zmagania były bardzo rwane i wymagały od kierowców wyjątkowej koncentracji. Niestety już na tym etapie z kwalifikacjami pożegnały się dwie załogi polskiego zespołu Inter Europol Competition. Zajęły one dalsze miejsca. Start tegorocznej edycji wyścigu dwudziestoczterogodzinnego Le Mans zaplanowano na sobotę 10 czerwca. Liczymy na dobry występ Roberta Kubicy i jego kolegów z WRT. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...