Grzegorz Grzyb drugi w 32. Rajdzie Rzeszowskim. Tytuł mistrza Polski coraz bliżej

Strona głównaSporty motoroweRajdy samochodoweGrzegorz Grzyb drugi w 32. Rajdzie Rzeszowskim. Tytuł mistrza Polski coraz bliżej

Grzegorz Grzyb w duecie z pilotem Adamem Biniędą zajęli drugie miejsce w 32. Rajdzie Rzeszowskim i umocnili się na pozycji liderów Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Trzecie miejsce w Rzeszowie zajęli Kacper Wróblewski i Jakub Wróbel. Tym razem bezkonkurencyjni okazali się Czesi Erik Cais i Igor Bacigal, którzy wygrali aż 10 z 11 odcinków specjalnych. Szósta runda tegorocznych RSMP odbędzie się 8-10 września i będzie nią Rajd Śląski.

Dwie polskie załogi na podium Rajdu Rzeszowskiego

W ten weekend rozegrano piątą rundę tegorocznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Był nią 32. Rajd Rzeszowski. Od początku zdominowała go czeska załoga Erik Cais i Igor Bacigal w aucie Skoda Fabia RS Rally2. Wygrali oni aż 10 z 11 odcinków specjalnych i o ponad minutę wyprzedzili kolejną załogę na mecie. Z punktu widzenia polskich kibiców ważniejsze rzeczy działy się za plecami Czechów. Drugie miejsce zajęli Grzegorz Grzyb i Adam Binięda w samochodzie Škoda Fabia Rally2 Evo. Stracili 72 sekundy do najlepszych, jednak umocnili się na pozycji liderów cyklu.

Na najniższym stopniu podium stanęli Kacper Wróblewski i Jakub Wróbel w samochodzie Škoda Fabia Rally2 Evo. Oni do czeskiej załogi stracili blisko 1,5 minuty. Tuż za podium znalazła się załoga Łukasz Byśkiniewicz i Daniel Siatkowski w Škoda Fabia Rally2 Evo. Piąte miejsce zajęli Sylwester Płachytka i Rafał Fiołek w Škoda Fabia Rally2 Evo. To o tyle ważne, że obie te załogi znajdują się na podium klasyfikacji generalnej Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2023.

Tytuł mistrza Polski na wyciągnięcie ręki

Pewnie po tytuł mistrza Polski zmierza Grzegorz Grzyb. Za nami 5 z 7 zaplanowanych rund. Liderzy mają na koncie już 156 punktów i o 47 wyprzedzają drugich Byśkiniewicza i Siatkowskiego. Wydaje się, że losy mistrzostwa Polski są już rozstrzygnięte. Zdecydowanie ciekawsza może być walka o tytuł wicemistrzowski, ponieważ wiceliderzy mają tylko 9 punktów przewagi nad Płachytką i Fiołkiem. Dystans ten można zniwelować na przestrzeni dwóch ostatnich rund. Najbliższa odbędzie się w dniach 8-10 września. Wówczas kierowcy wystartują w Rajdzie Śląskim. Już wtedy Grzegorz Grzyb może wywalczyć trzeci w karierze tytuł mistrza Polski.