Kacper Sztuka został mistrzem Formula Winter Series

Strona głównaSporty motoroweKacper Sztuka został mistrzem Formula Winter Series

Kacper Sztuka zapewnił sobie mistrzowski tytuł w Formula Winter Series na jedną rundę przed zakończeniem zmagań. Polski kierowca swój sukces przypieczętował dubletem w Nawarze.

Kacper Sztuka swój sezon rozpoczął od startów w nowopowstałej serii, czyli Formula Winter Series, która składa się z czterech rund. Polskiego kierowcę możemy obserwować w barwach niemieckiej ekipy US Racing, natomiast każda runda składa się z dwóch, półgodzinnych wyścigów. 17-latek na jedną rundę przed końcem zapewnił sobie mistrzowski tytuł, który na dodatek przypieczętował dubletem w Nawarze. Oprócz tego, Polak dwukrotnie wywalczył tam pole position, a także dwa razy wykręcił najszybsze okrążenie. To był popis prawdziwych umiejętności!

Ostatnia runda odbędzie się na znanym przez kibiców Formuły 1 torze w Barcelonie w dniach 10-12 marca. Jego wyniki niewiele jednak już zmienią, ponieważ Sztuka na swoim koncie ma 151 punktów. Drugie i trzecie miejsce w końcowej klasyfikacji zajmują kolejno Frederik Lund oraz Gianmarco Pradel, którzy mogą pochwalić się takim samym dorobkiem punktowym (82 „oczka”).

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Mateusz Masternak zawalczy w eliminatorze do walki o pas mistrza świata IBF. Walka już w październiku!

Były mistrz Europy kategorii junior ciężkiej, Mateusz Masternak, zawalczy 1 października w eliminatorze do walki o pas mistrza świata IBF. Oznacza to, że jeśli...

Dwa zastępstwa w karcie walk KSW 73. Zmiany na ostatnią chwilę

Na nieco ponad tydzień przed galą KSW 73, która odbędzie się 20 sierpnia w Warszawie, doszło do dwóch zmian w karcie walk. Ze swoich...