STS KOD PROMOCYJNY

Kacper Sztuka został mistrzem Formula Winter Series

Autor: Joanna Sobczykiewicz
Strona głównaSporty motoroweKacper Sztuka został mistrzem Formula Winter Series

Kacper Sztuka zapewnił sobie mistrzowski tytuł w Formula Winter Series na jedną rundę przed zakończeniem zmagań. Polski kierowca swój sukces przypieczętował dubletem w Nawarze.

Kacper Sztuka swój sezon rozpoczął od startów w nowopowstałej serii, czyli Formula Winter Series, która składa się z czterech rund. Polskiego kierowcę możemy obserwować w barwach niemieckiej ekipy US Racing, natomiast każda runda składa się z dwóch, półgodzinnych wyścigów. 17-latek na jedną rundę przed końcem zapewnił sobie mistrzowski tytuł, który na dodatek przypieczętował dubletem w Nawarze. Oprócz tego, Polak dwukrotnie wywalczył tam pole position, a także dwa razy wykręcił najszybsze okrążenie. To był popis prawdziwych umiejętności!

Ostatnia runda odbędzie się na znanym przez kibiców Formuły 1 torze w Barcelonie w dniach 10-12 marca. Jego wyniki niewiele jednak już zmienią, ponieważ Sztuka na swoim koncie ma 151 punktów. Drugie i trzecie miejsce w końcowej klasyfikacji zajmują kolejno Frederik Lund oraz Gianmarco Pradel, którzy mogą pochwalić się takim samym dorobkiem punktowym (82 „oczka”).

Joanna Sobczykiewicz
Joanna Sobczykiewicz
Cześć! Sport jest obecny w moim życiu od wielu lat, a od 2021 roku mogę pochwalić się tytułem absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Zarządzania w Turystyce i w Sporcie. Interesuję się piłką nożną — zwłaszcza polskimi ligami, tenisem oraz Formułą 1. Biegle mówię w języku hiszpańskim, a na swoim koncie mam wiele przeprowadzonych wywiadów m.in. z Igorem Angulo i Juanem Ramonem Rochą.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Biało-czerwone wątki w futbolu, czyli Polacy w NFL

Futbol, w Europie i Polsce kojarzy się wyłącznie z piłką nożną. W Stanach Zjednoczonych futbol jest wielbiony, ale chodzi oczywiście o futbol amerykański. Nowy...

Top 10 najlepszych piłkarzy ręcznych w historii reprezentacji Polski

Historia polskiej piłki ręcznej to pasmo przeplatających się sukcesów i porażek. Największe sukcesy to przede wszystkim brązowy medal na Igrzyskach Olimpijskich w 1976 roku...