Kacper Sztuka został mistrzem Formula Winter Series

Strona głównaSporty motoroweKacper Sztuka został mistrzem Formula Winter Series

Kacper Sztuka zapewnił sobie mistrzowski tytuł w Formula Winter Series na jedną rundę przed zakończeniem zmagań. Polski kierowca swój sukces przypieczętował dubletem w Nawarze.

Kacper Sztuka swój sezon rozpoczął od startów w nowopowstałej serii, czyli Formula Winter Series, która składa się z czterech rund. Polskiego kierowcę możemy obserwować w barwach niemieckiej ekipy US Racing, natomiast każda runda składa się z dwóch, półgodzinnych wyścigów. 17-latek na jedną rundę przed końcem zapewnił sobie mistrzowski tytuł, który na dodatek przypieczętował dubletem w Nawarze. Oprócz tego, Polak dwukrotnie wywalczył tam pole position, a także dwa razy wykręcił najszybsze okrążenie. To był popis prawdziwych umiejętności!

Ostatnia runda odbędzie się na znanym przez kibiców Formuły 1 torze w Barcelonie w dniach 10-12 marca. Jego wyniki niewiele jednak już zmienią, ponieważ Sztuka na swoim koncie ma 151 punktów. Drugie i trzecie miejsce w końcowej klasyfikacji zajmują kolejno Frederik Lund oraz Gianmarco Pradel, którzy mogą pochwalić się takim samym dorobkiem punktowym (82 „oczka”).

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Ciekawostki przed meczem Polska – Albania. Biało-czerwoni podtrzymają dobrą passę?

Z Albanią biało-czerwoni grali w ostatnich eliminacjach do mistrzostw świata, więc wspomnienia są świeże. Co ciekawego warto wiedzieć przed poniedziałkowym spotkaniem na Stadionie Narodowym...

Magda Linette i Bernarda Pera pokonały obrończynie tytuły i są w ćwierćfinale w Miami

Magda Linette i Bernarda Pera awansowały do ćwierćfinału gry podwójnej w Miami Open 2023. W 1/8 finału w dwóch setach pokonały obrończynie tytułu sprzed...