Kiepski dzień Roberta Kubicy i daleka pozycja Premy w Belgii

Strona głównaSporty motoroweKiepski dzień Roberta Kubicy i daleka pozycja Premy w Belgii

Prema Orlen Team, czyli zespół, dla którego jeździ Robert Kubica, zajął siódmą lokatę w kategorii LMP2 w 6-godzinnym wyścigu na belgijskim torze Spa-Francorchamps. Była to druga runda długodystansowych samochodowych mistrzostw świata WEC (World Endurance Championship).

Rozczarowujący wynik

Pierwsza runda długodystansowych mistrzostw świata WEC odbyła się marcu w USA. Zespół, którego barwy reprezentuje Robert Kubica zajął wtedy dobrą, czwartą lokatę w kategorii LMP2. Podczas 6-godzinnego wyścigu na belgijskim torze Spa-Francorchamps ekipie Prema Orlen Team nie szło tak dobrze. Załoga Polaka finiszowała dopiero na siódmej lokacie w LMP2. Co wpłynęło na taki rezultat?

Liczne kłopoty

Prema Orlen Team z pewnością jak najszybciej będzie chciał zapomnieć o nieudanym wyścigu w Belgii. Co prawda nie zaczęło się źle, bo Lorenzo Colombo wyprowadził zespół na drugą lokatę, ale z upływem czasu sytuacja wyglądała coraz gorzej. Gdy za kierownicą auta zasiadł Robert Kubica, samochód stracił tempo i spadł na czwarte miejsce. Szansę na dobry rezultat pogrzebał Louis Deletraz, który zaryzykował na przesychającym torze, zakładając opony typowo na suchą nawierzchnię i… uszkodził pojazd, co wymusiło na zespole dodatkowe pit-stopy.

Teraz przed Kubicą i jego zespołem najważniejsze i zarazem najbardziej prestiżowe wyzwanie. Wyścig 24h Le Mans. Odbędzie się on 11-12 czerwca, a to oznacza, że zespół będzie miał około miesiąca na przygotowanie się do rywalizacji.

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Kalendarz turniejów WTA 2023. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2023? Jakie turniej tenisowe odbędą się w Polsce? W których z nich wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Kiedy zagra...

Remis Lecha w Wiedniu. Awans wciąż niepewny

Piłkarze Lecha Poznań zremisowali 1:1 na wyjeździe z Austrią Wiedeń w meczu piątej kolejki Ligi Konferencji Europy. Jedyną bramkę dla mistrzów Polski zdobył Mikael...