STS KOD PROMOCYJNY

Kiepski dzień Roberta Kubicy i daleka pozycja Premy w Belgii

Autor: Joanna Sobczykiewicz
Strona głównaSporty motoroweKiepski dzień Roberta Kubicy i daleka pozycja Premy w Belgii

Prema Orlen Team, czyli zespół, dla którego jeździ Robert Kubica, zajął siódmą lokatę w kategorii LMP2 w 6-godzinnym wyścigu na belgijskim torze Spa-Francorchamps. Była to druga runda długodystansowych samochodowych mistrzostw świata WEC (World Endurance Championship).

Rozczarowujący wynik

Pierwsza runda długodystansowych mistrzostw świata WEC odbyła się marcu w USA. Zespół, którego barwy reprezentuje Robert Kubica zajął wtedy dobrą, czwartą lokatę w kategorii LMP2. Podczas 6-godzinnego wyścigu na belgijskim torze Spa-Francorchamps ekipie Prema Orlen Team nie szło tak dobrze. Załoga Polaka finiszowała dopiero na siódmej lokacie w LMP2. Co wpłynęło na taki rezultat?

Liczne kłopoty

Prema Orlen Team z pewnością jak najszybciej będzie chciał zapomnieć o nieudanym wyścigu w Belgii. Co prawda nie zaczęło się źle, bo Lorenzo Colombo wyprowadził zespół na drugą lokatę, ale z upływem czasu sytuacja wyglądała coraz gorzej. Gdy za kierownicą auta zasiadł Robert Kubica, samochód stracił tempo i spadł na czwarte miejsce. Szansę na dobry rezultat pogrzebał Louis Deletraz, który zaryzykował na przesychającym torze, zakładając opony typowo na suchą nawierzchnię i… uszkodził pojazd, co wymusiło na zespole dodatkowe pit-stopy.

Teraz przed Kubicą i jego zespołem najważniejsze i zarazem najbardziej prestiżowe wyzwanie. Wyścig 24h Le Mans. Odbędzie się on 11-12 czerwca, a to oznacza, że zespół będzie miał około miesiąca na przygotowanie się do rywalizacji.

Joanna Sobczykiewicz
Joanna Sobczykiewicz
Cześć! Sport jest obecny w moim życiu od wielu lat, a od 2021 roku mogę pochwalić się tytułem absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Zarządzania w Turystyce i w Sporcie. Interesuję się piłką nożną — zwłaszcza polskimi ligami, tenisem oraz Formułą 1. Biegle mówię w języku hiszpańskim, a na swoim koncie mam wiele przeprowadzonych wywiadów m.in. z Igorem Angulo i Juanem Ramonem Rochą.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

400 PLN ZA GOLA HOLANDII LUB ANGLI!

Gdy po zarejestrowaniu się w STS z kodem GOL400 wytypujemy gola Holandii lub gola Anglii w meczu Holandia Anglia to poza standardową wygraną dodatkowo zgarniamy bonus...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...