STS KOD PROMOCYJNY

Krzysztof Hołowczyc z okazji urodzin zmieni dyscyplinę

Autor: Joanna Sobczykiewicz
Strona głównaSporty motoroweKrzysztof Hołowczyc z okazji urodzin zmieni dyscyplinę

Krzysztof Hołowczyc, czyli jeden z najpopularniejszych kierowców rajdowych na weekend zmieni dyscyplinę. Wszystko to z okazji 60. urodzin. Polak poprowadzi Alpine A110 i weźmie udział w Alpine Elf Europa Cup.

Sympatykom motorsportu i rajdów samochodowych nie trzeba przedstawiać Krzysztofa Hołowczyca. Mistrz Europy z 1997 roku otrzymał zaproszenie od Alpine Katowice, by ścigać się na holenderskim torze Zandvoort w trzeciej rundzie pucharu Alpine Elf Europa Cup. Wszystko to związane jest z celebrowaniem 60. urodzin kierowcy. W weekend 17-19 czerwca będzie się on ścigał z najlepszymi w Europie. Należy pamiętać, że wyścigi i rajdy to zupełnie inne światy, ale niezbędne są w nich ogromne umiejętności.

Joanna Sobczykiewicz
Joanna Sobczykiewicz
Cześć! Sport jest obecny w moim życiu od wielu lat, a od 2021 roku mogę pochwalić się tytułem absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Zarządzania w Turystyce i w Sporcie. Interesuję się piłką nożną — zwłaszcza polskimi ligami, tenisem oraz Formułą 1. Biegle mówię w języku hiszpańskim, a na swoim koncie mam wiele przeprowadzonych wywiadów m.in. z Igorem Angulo i Juanem Ramonem Rochą.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...

Polacy w Bundeslidze 22/23. Jak poradziła sobie liga bez Lewandowskiego?

Jeszcze do niedawna w Niemczech panowała jedna z najliczniejszych, polskich kolonii. Biało-czerwoni chętnie wybierają Niemcy jako kierunek swojej kariery, a nasi zachodni sąsiedzi z...