STS KOD PROMOCYJNY

Kubica w pierwszym dniu testów F1. Kłopoty z bolidem Alfy Romeo…

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaKubica w pierwszym dniu testów F1. Kłopoty z bolidem Alfy Romeo...

Wtorek był pierwszym dniem testów bolidów przed nowym sezonem Formuły 1. Na torze w Barcelonie okazję do jazdy otrzymał Robert Kubica, ale dane mu było przejechać tylko kilka okrążeń.

Z jednej strony radość, że Polak znów za kierownicą bolidu F1, z drugiej rozczarowanie, że Kubicy dane było tylko przejechać dziewięć okrążeń i to tylko podczas przedpołudniowej sesji treningowej.

37-letni Kubica liczył na wiele okrążeń nowym bolidem C42 Alfy Romeo. Zamiast tego więcej czasu bolid Polaka spędził w garażu u mechaników niż na torze.

Polak nie był zadowolony z dnia spędzonego na Circuit de Barcelona-Catalunya. Łącznie Kubcia zrobił 9 okrążeń, notując najsłabszy czas ze wszystkich kierowców. W sesji popołudniowej już na torze się nie pojawił.

Testy bolidów F1 w Barcelonie potrwają do piątku, ale kibice raczej już nie zobaczą w Polaka. W najbliższych dniach za kierownicą Alfy Romeo, która jeszcze nie zaprezentowałą swojego malowania, będziemy oglądać tylko jej etatowych kierowców – Valtteriego Bottasa i Guanyu Zhou. Kubica nie będzie też obecny w Bahrajnie (10-12 marca), bo w tych dniach szykować się będzie do startu nowego sezonu WEC w Sebring.

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...