Kubica w pierwszym dniu testów F1. Kłopoty z bolidem Alfy Romeo…

Strona głównaKubica w pierwszym dniu testów F1. Kłopoty z bolidem Alfy Romeo...

Wtorek był pierwszym dniem testów bolidów przed nowym sezonem Formuły 1. Na torze w Barcelonie okazję do jazdy otrzymał Robert Kubica, ale dane mu było przejechać tylko kilka okrążeń.

Z jednej strony radość, że Polak znów za kierownicą bolidu F1, z drugiej rozczarowanie, że Kubicy dane było tylko przejechać dziewięć okrążeń i to tylko podczas przedpołudniowej sesji treningowej.

37-letni Kubica liczył na wiele okrążeń nowym bolidem C42 Alfy Romeo. Zamiast tego więcej czasu bolid Polaka spędził w garażu u mechaników niż na torze.

Polak nie był zadowolony z dnia spędzonego na Circuit de Barcelona-Catalunya. Łącznie Kubcia zrobił 9 okrążeń, notując najsłabszy czas ze wszystkich kierowców. W sesji popołudniowej już na torze się nie pojawił.

Testy bolidów F1 w Barcelonie potrwają do piątku, ale kibice raczej już nie zobaczą w Polaka. W najbliższych dniach za kierownicą Alfy Romeo, która jeszcze nie zaprezentowałą swojego malowania, będziemy oglądać tylko jej etatowych kierowców – Valtteriego Bottasa i Guanyu Zhou. Kubica nie będzie też obecny w Bahrajnie (10-12 marca), bo w tych dniach szykować się będzie do startu nowego sezonu WEC w Sebring.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Gdzie grają na najwyższym poziomie? Oto wyniki rankingu „Sporty drużynowe – najlepsze miasta w Polsce”!

Polacy lubią sportowe emocje i rozgrywki na najwyższym poziomie. Postanowiliśmy przyjrzeć się najpopularniejszym dyscyplinom drużynowym w Polsce i sprawdzić, w których polskich miasta gra...

Katarzyna Wasick śrubuje rekord Polski i jest nie do zatrzymania

Katarzyna Wasick poprawiła swoje osiągnięcie sprzed tygodnia i ponownie pobiła rekord Polski na krótkim basenie na dystansie 50 metrów stylem dowolnym. Od teraz najlepszy...