Piotr Wiśnicki pojedzie w Formule 3. Podpisał kontrakt z PHM Racing by Charouz

Strona głównaSporty motorowePiotr Wiśnicki pojedzie w Formule 3. Podpisał kontrakt z PHM Racing by...

Zaledwie 19-letni Piotr Wiśnicki podpisał kontrakt z zespołem PHM Racing by Charouz i pojedzie w serii wyścigowej Formula 3. To spory awans dla młodego Polaka, które wcześniej z sukcesami rywalizował w serii FRECA. Formula 3 to jedna z czołowych serii wyścigowych na świecie, a Polak swoje starty rozpocznie już na początku marca zmaganiami w Bahrajnie. Na tym samym torze wystartują również wyścigi wyższych klas Formula 1 i Formula 2. 

Sportowy awans nastolatka z Polski

Piotr Wiśnicki w bolidach jednomiejscowych startuje od 2020 roku. W debiutanckim sezonie włoskiej serii F4 zajął 19. miejsce w klasyfikacji generalnej, choć nie przejechał całego sezonu. Rok później poszło mu nieco gorzej i ukończył zmagania na 23. pozycji w generalce. Następnie przeniósł się do serii FRECA, w której reprezentował barwy KIC Motorsport. Potencjał nastolatka z Polski został dostrzeżony przez ekipy jeżdżące na co dzień w bardziej prestiżowych seriach, dzięki czemu już w tym roku Piotr Wiśnicki posmakuje startów w Formule 3. 

Młody Polak podpisał kontrakt z zespołem PHM Racing by Charouz, gdzie będzie tworzył zespół z Niemką Sophią Floersch i utalentowanym Brazylijczykiem Roberto Farią. Ten ostatni ma już na koncie podia wyścigów tej rangi i jest juniorem stajni Saubera. Nie możemy doczekać się weryfikacji Piotra Wiśnickiego na tle innego utalentowanego juniora. Ta już niebawem. Dla nastolatka z Polski podpisanie kontraktu z zespołem występującym w Formule 3 to sportowy awans i potwierdzenie tego, że jego kariera wyścigowa zmierza w dobrym kierunku. 

Start w ten sam weekend co Formula 1

Co ciekawe wyścigi Formuły 3 wystartują w ten sam weekend i na tym samym torze, co legendarna Formula 1. Pierwszy wyścig zaplanowano już na początku marca w Bahrajnie. Łącznie przed zawodnikami serii Formula 3 aż 10 weekendów wyścigowych, podczas których będą walczyli o cenne punkty do klasyfikacji generalnej i wysokie miejsca w pojedynczych wyścigach. Trzymamy kciuki za to, aby Piotr Wiśnicki już w debiutanckim sezonie zaznaczył swoją obecność w tej serii. Ostatnimi Polakami w Formule 3 byli Artur Janosz i Aleksander Bosak. 

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Gdzie grają na najwyższym poziomie? Oto wyniki rankingu „Sporty drużynowe – najlepsze miasta w Polsce”!

Polacy lubią sportowe emocje i rozgrywki na najwyższym poziomie. Postanowiliśmy przyjrzeć się najpopularniejszym dyscyplinom drużynowym w Polsce i sprawdzić, w których polskich miasta gra...

Magda Linette bez szans z Wang. Przegrany finał w Kantonie

Magda Linette w Kantonie awansowała do szóstego singlowego finału cyklu WTA Tour w swojej karierze. Niestety nie wykorzystała szansy na trzecie zwycięstwo. W wielkim...