STS KOD PROMOCYJNY

Prema Orlen Team Kubicy 4. w 1000 Mil Sebring

Autor: Joanna Sobczykiewicz
Strona głównaSporty motorowePrema Orlen Team Kubicy 4. w 1000 Mil Sebring

Czas na podsumowanie 1000 Mil Sebring. Prema Orlen Team, czyli zespół, w którym możemy śledzić losy Roberta Kubicy, zakończył pierwszy, tegoroczny wyścig na czwartej lokacie. Czuć lekki niedosyt, lecz są też pozytywy. Kubica był najszybszym kierowcą Premy, a w swoim drugim wyjeździe na tor uzyskał bardzo dobry czas 1:50.879.

Kilka słów o rywalizacji

Robert Kubica dobrze rozpoczął wyścig. W trakcie dwóch pierwszych okrążeń zyskał dwie pozycje. Dzięki krótszym pit-stopom udało się wyprzedzić jeszcze jeden zespół, dzięki czemu Kubica oddawał auto Lorenzo Colombo, zajmując trzecią lokatę. Wyścig został przerwany po wypadku Jose Marii Lopeza. Prema zdecydowała się pozostać na starszych oponach, a jej tempo zaczęło spadać. Gdy ponownie Kubica przejmował auto, miał przed sobą 2 godziny ścigania. Robert dobrze sobie radził, lecz rywale byli szybsi i wtedy stało się jasne, że w walce o podium może pomóc pech innych kierowców. Na tym nie koniec. Figla spłatała pogoda, przez co oglądaliśmy na przemian czerwoną flagę i jazdę za samochodem bezpieczeństwa. Co prawda Prema awansowała na trzecią lokatę, lecz po wyścigu cofnięto rezultaty do stanu sprzed pierwszej czerwonej flagi, co spowodowało spadek na czwartą pozycję.

Były też pozytywy

Robert Kubica był najszybszym kierowcą Premy. Polak w swoim drugim wyjeździe na tor uzyskał bardzo dobry czas — czwarty rezultat całego wyścigu w klasie LMP2. Dodajmy, że Prema spędziła najmniej czasu ze wszystkich w alei serwisowej.

Kolejny wyścig z udziałem Roberta Kubicy zaplanowano na 5-7 maja w SPA.

Joanna Sobczykiewicz
Joanna Sobczykiewicz
Cześć! Sport jest obecny w moim życiu od wielu lat, a od 2021 roku mogę pochwalić się tytułem absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Zarządzania w Turystyce i w Sporcie. Interesuję się piłką nożną — zwłaszcza polskimi ligami, tenisem oraz Formułą 1. Biegle mówię w języku hiszpańskim, a na swoim koncie mam wiele przeprowadzonych wywiadów m.in. z Igorem Angulo i Juanem Ramonem Rochą.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...