STS KOD PROMOCYJNY

Robert Kubica na czwartym miejscu w Bahrajnie

Autor: Joanna Sobczykiewicz
Strona głównaSporty motoroweRobert Kubica na czwartym miejscu w Bahrajnie

Robert Kubica i jego włoski zespół Prema Orlen Team zajęli czwartą lokatę w ośmiogodzinnym wyścigu w Bahrajnie. Biorąc pod uwagę zupełnie nieudane kwalifikacje, to spory sukces, lecz z drugiej strony, Polak miał szansę nawet na zajęcie miejsca na podium. Stracił je pięć minut przed końcem wyścigu.

Robert Kubica i jego włoska Prema Orlen Team liczyli na udany weekend w Bahrajnie. Był to tor, który polski kierowca doskonale zna, choćby z występów w Formule 1. Niestety, kwalifikacje dla zespołu Kubicy okazały się zupełnie nieudane. Dziesiąte miejsce na starcie było sporym rozczarowaniem i zapowiedzią bardzo trudnego wyścigu.

Kubica spisał się jednak świetnie już na samym początku wyścigu i przesunął się na piątą lokatę. Jego zespół zastosował też ryzykowną strategię, której celem było oszczędzanie paliwa. Nie do końca wszystko wyszło po myśli ekipy, ponieważ na pięć minut przed końcem wyścigu, Louis Delétraz musiał zjechać na pitstop po dolewkę paliwa. Tym samym Prema straciła doskonałe, drugie miejsce i ostatecznie finiszowała czwarta. Oceniając ten start przez pryzmat kwalifikacji, można mówić o dobrym występie.

Źródło: Twitter @PREMA_Team.
Joanna Sobczykiewicz
Joanna Sobczykiewicz
Cześć! Sport jest obecny w moim życiu od wielu lat, a od 2021 roku mogę pochwalić się tytułem absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Zarządzania w Turystyce i w Sporcie. Interesuję się piłką nożną — zwłaszcza polskimi ligami, tenisem oraz Formułą 1. Biegle mówię w języku hiszpańskim, a na swoim koncie mam wiele przeprowadzonych wywiadów m.in. z Igorem Angulo i Juanem Ramonem Rochą.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...