STS KOD PROMOCYJNY

Robert Kubica wystartuje w prologu 1000 mil Sebring

Autor: Joanna Sobczykiewicz
Strona głównaSporty motoroweRobert Kubica wystartuje w prologu 1000 mil Sebring

Już za kilka dni polscy kibice będą mogli cieszyć się z oficjalnego występu Roberta Kubicy w sezonie 2022. Organizatorzy World Endurance Championship (WEC) ogłosili listę zawodników, którzy wystąpią w zaplanowanym na 12-13 marca prologu 1000 mil Sebring. Oprócz Kubicy zobaczymy w jego trakcie polską ekipę Inter Europol Competition, startującą w klasie LMP2.

Powrót 1000 mil Sebring

1000 mil Sebring wraca do kalendarza wyścigowego po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19. 10. sezon WEC rozpocznie się 12-13 marca prologiem na Florydzie, a 18 marca odbędzie się wyścig. Tor Sebring International Raceway został otwarty w 1950 roku.

Czym jest WEC?

WEC to ogólnoświatowe wyścigowe mistrzostwa wyścigów długodystansowych organizowane przez FIA corocznie od 2012 roku. Zastąpiły one serię Intercontinental Le Mans Cup rozgrywaną w latach 2010–2011. W skład serii wchodzą głównie wyścigi sześciogodzinne, oczywiście z wyłączeniem 24h Le Mans.

Reprezentanci z Polski

Robert Kubica nie jest jedynym Polakiem, którego zobaczymy podczas prologu. FIA opublikowała oficjalną listę startową, na której pojawiło się 37 samochodów. Na tor wyjedzie również polski zespół Inter Europol Competition w składzie: Jakub Śmiechowski, Alex Brundle i Esteban Guttierez. 

Joanna Sobczykiewicz
Joanna Sobczykiewicz
Cześć! Sport jest obecny w moim życiu od wielu lat, a od 2021 roku mogę pochwalić się tytułem absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Zarządzania w Turystyce i w Sporcie. Interesuję się piłką nożną — zwłaszcza polskimi ligami, tenisem oraz Formułą 1. Biegle mówię w języku hiszpańskim, a na swoim koncie mam wiele przeprowadzonych wywiadów m.in. z Igorem Angulo i Juanem Ramonem Rochą.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...