Robert Kubica wystartuje w prologu 1000 mil Sebring

Strona głównaSporty motoroweRobert Kubica wystartuje w prologu 1000 mil Sebring

Już za kilka dni polscy kibice będą mogli cieszyć się z oficjalnego występu Roberta Kubicy w sezonie 2022. Organizatorzy World Endurance Championship (WEC) ogłosili listę zawodników, którzy wystąpią w zaplanowanym na 12-13 marca prologu 1000 mil Sebring. Oprócz Kubicy zobaczymy w jego trakcie polską ekipę Inter Europol Competition, startującą w klasie LMP2.

Powrót 1000 mil Sebring

1000 mil Sebring wraca do kalendarza wyścigowego po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19. 10. sezon WEC rozpocznie się 12-13 marca prologiem na Florydzie, a 18 marca odbędzie się wyścig. Tor Sebring International Raceway został otwarty w 1950 roku.

Czym jest WEC?

WEC to ogólnoświatowe wyścigowe mistrzostwa wyścigów długodystansowych organizowane przez FIA corocznie od 2012 roku. Zastąpiły one serię Intercontinental Le Mans Cup rozgrywaną w latach 2010–2011. W skład serii wchodzą głównie wyścigi sześciogodzinne, oczywiście z wyłączeniem 24h Le Mans.

Reprezentanci z Polski

Robert Kubica nie jest jedynym Polakiem, którego zobaczymy podczas prologu. FIA opublikowała oficjalną listę startową, na której pojawiło się 37 samochodów. Na tor wyjedzie również polski zespół Inter Europol Competition w składzie: Jakub Śmiechowski, Alex Brundle i Esteban Guttierez. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy piłkarze w historii mistrzostw świata

Reprezentacja Polski 8 razy w historii grała na mistrzostwach świata. Niektóre z tych imprez przeszły nad Wisłą do legendy, o innych kibice woleliby zapomnieć....

Polscy piłkarze w Premier League. Angielska moda na biało-czerwonych

Aż ośmiu polskich zawodników mamy aktualnie w Premier League. Nigdy nie mieliśmy tak licznej, polskiej kolonii w rozgrywkach angielskiej elity. Tamtejsze kluby przekonały się...