Robert Kubica najszybszym kierowcą Prema Orlen Team w dwóch sesjach treningowych przed Le Mans

Strona głównaSporty motoroweRobert Kubica najszybszym kierowcą Prema Orlen Team w dwóch sesjach treningowych przed...

Robert Kubica dwukrotnie był najszybszy w sesjach treningowych przed 24h Le Mans. Zespół Polaka ma jednak sporo do poprawy, ponieważ dwukrotnie został sklasyfikowany na dziewiątym miejscu.

Robert Kubica i 24h Le Mans

Rozpoczęły się przygotowania do 24h Le Mans, więc to doskonały moment, by prześledzić, co słychać u Roberta Kubicy. Przez ostatnie dni polski kierowca wraz ze swoim zespołem Prema Orlen Team wypełniali obowiązki marketingowe, spotykając się z kibicami. Pozostały czas poświęcili na odprawy techniczne.

Nic dziwnego, że przygotowania do 24-godzinnego wyścigu Le Mans śledzi cały świat. Polskich kibiców interesują szczególnie losy Kubicy. I tu mamy dobre informacje, ponieważ w dwóch sesjach treningowych, Polak wykręcił najlepsze czasy wewnątrz zespołu Prema Orlen Team. Ekipa naszego reprezentanta musi jednak popracować nad pewnymi aspektami, ponieważ dwukrotnie została sklasyfikowana dopiero na dziewiątej pozycji.

Na uwagę zasługuje dobry rezultat polskiego zespołu Inter Europol Competition, który w pierwszej sesji treningowej zanotował czwarty czas w LMP2. Podczas drugiego treningu biało-czerwonej ekipie spod Warszawy poszło gorzej, ponieważ auta zostały sklasyfikowane na 16. i 23. miejscu.

Kiedy rozpocznie się 24h Le Mans?

Bez wątpienia 24h Le Mans należy do najbardziej prestiżowych wyścigów na świecie. Kibice już nie mogą doczekać się startu, który został zaplanowany na 11 czerwca na godzinę 16:00. Zanim jednak rozpocznie się prawdziwe ściganie, 8 czerwca odbędzie się pierwsza, oficjalna sesja treningowa.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Reprezentacja Polski w przebudowie: wnioski po meczach z Czechami i Albanią

Zatrudnienie Fernando Santosa miało być dla reprezentacji Polski nowym otwarciem. Choć mecz z Czechami przywołał najgorsze demony z przeszłości, to już wygrana z Albanią daje selekcjonerowi...

Polacy w Bundeslidze 22/23. Jak wygląda liga bez Lewandowskiego?

Niemiecka Bundesliga zawsze kojarzyła się z polskimi piłkarzami. W ostatnich latach największą furorę robił tam rzecz jasna Robert Lewandowski, który jednak w lipcu zdecydował...