STS KOD PROMOCYJNY

Robert Kubica po raz kolejny najszybszym kierowcą Prema Orlen Team przed Le Mans

Autor: Joanna Sobczykiewicz
Strona głównaSporty motoroweRobert Kubica po raz kolejny najszybszym kierowcą Prema Orlen Team przed Le...

Z uwagą śledzimy oficjalne treningi przed zbliżającym się 24-godzinnym wyścigiem Le Mans. Prema Orlen Team, w którego szeregach jeździ Robert Kubica zajął piątą lokatę w kategorii LMP2, a polski kierowca okazał się najszybszy w zespole.

W środę wieczór na francuskim torze odbyły się deszczowe kwalifikacje. Na mokrej nawierzchni zespół Roberta Kubicy, czyli Prema Orlen Team zajął szóstą lokatę i zapewnił sobie jazdę w czwartkowym Hyperpole. Po sesji kwalifikacyjnej rozegrano jeszcze nocny trening. W pierwszej kolejności na torze zameldował się debiutant z ekipy Premy, Lorenzo Colombo, który musiał przyzwyczaić się do warunków. Po nim auto przejął Kubica, który po raz kolejny zanotował najlepszy czas wewnątrz zespołu. Polski kierowca na suchym torze pokonał jedno okrążenie w czasie 3:33.559, a jego ekipa została sklasyfikowana na piątej pozycji w kategorii LMP2.

Joanna Sobczykiewicz
Joanna Sobczykiewicz
Cześć! Sport jest obecny w moim życiu od wielu lat, a od 2021 roku mogę pochwalić się tytułem absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Zarządzania w Turystyce i w Sporcie. Interesuję się piłką nożną — zwłaszcza polskimi ligami, tenisem oraz Formułą 1. Biegle mówię w języku hiszpańskim, a na swoim koncie mam wiele przeprowadzonych wywiadów m.in. z Igorem Angulo i Juanem Ramonem Rochą.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...