Robert Kubica ogłosił swoje plany na 2023 rok

Autor
Strona głównaSporty motoroweRobert Kubica ogłosił swoje plany na 2023 rok

Sympatycy Roberta Kubicy długo musieli oczekiwać oficjalnych wieści dotyczących krakowianina. Ostatecznie, on sam ogłosił, że w 2023 roku nadal będzie startował w długodystansowych mistrzostwach świata WEC w klasie LMP2.

Jakiś czas temu informowaliśmy, że Grupa Orlen zakończyła współpracę z Alfą Romeo w Formule 1. Właśnie na mocy tej umowy oglądaliśmy Roberta Kubicę jako kierowcę rezerwowego włoskiego zespołu w niektórych, piątkowych treningach oraz w padoku. Oficjalnie zakończył się pewien etap krakowianina w królowej sportów motorowych. Kibiców interesowało jednak, co dalej z Polakiem i gdzie będą mogli śledzić jego losy w 2023 roku.

Na oficjalne ogłoszenie trzeba było nieco poczekać. Dopiero w piątkowy poranek wszystko stało się jasne. Kubica związał się z belgijskim zespołem WRT i w 2023 roku Polak będzie jeździł w jego barwach w klasie LMP2 w długodystansowych mistrzostwach świata WEC.

Kiedy będziemy mogli zobaczyć Kubicę na torze? Do rozpoczęcia sezonu w WEC jeszcze kilkanaście tygodni. W dniach 11-12 marca na torze Sebring w USA odbędzie się prolog, który stanowi oficjalną sesją testową. Pierwszy wyścig, 1000 mil Sebring, zaplanowano na 17 marca. Kampania 2023 składa się z siedmiu rund, natomiast kończący ją ośmiogodzinny wyścig w Bahrajnie został zaplanowany na 4 listopada.

Joanna Sobczykiewicz
Joanna Sobczykiewicz
Cześć! Sport jest obecny w moim życiu od wielu lat, a od 2021 roku mogę pochwalić się tytułem absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Zarządzania w Turystyce i w Sporcie. Interesuję się piłką nożną — zwłaszcza polskimi ligami, tenisem oraz Formułą 1. Biegle mówię w języku hiszpańskim, a na swoim koncie mam wiele przeprowadzonych wywiadów m.in. z Igorem Angulo i Juanem Ramonem Rochą.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...