Robert Kubica ogłosił swoje plany na 2023 rok

Strona głównaSporty motoroweRobert Kubica ogłosił swoje plany na 2023 rok

Sympatycy Roberta Kubicy długo musieli oczekiwać oficjalnych wieści dotyczących krakowianina. Ostatecznie, on sam ogłosił, że w 2023 roku nadal będzie startował w długodystansowych mistrzostwach świata WEC w klasie LMP2.

Jakiś czas temu informowaliśmy, że Grupa Orlen zakończyła współpracę z Alfą Romeo w Formule 1. Właśnie na mocy tej umowy oglądaliśmy Roberta Kubicę jako kierowcę rezerwowego włoskiego zespołu w niektórych, piątkowych treningach oraz w padoku. Oficjalnie zakończył się pewien etap krakowianina w królowej sportów motorowych. Kibiców interesowało jednak, co dalej z Polakiem i gdzie będą mogli śledzić jego losy w 2023 roku.

Na oficjalne ogłoszenie trzeba było nieco poczekać. Dopiero w piątkowy poranek wszystko stało się jasne. Kubica związał się z belgijskim zespołem WRT i w 2023 roku Polak będzie jeździł w jego barwach w klasie LMP2 w długodystansowych mistrzostwach świata WEC.

Kiedy będziemy mogli zobaczyć Kubicę na torze? Do rozpoczęcia sezonu w WEC jeszcze kilkanaście tygodni. W dniach 11-12 marca na torze Sebring w USA odbędzie się prolog, który stanowi oficjalną sesją testową. Pierwszy wyścig, 1000 mil Sebring, zaplanowano na 17 marca. Kampania 2023 składa się z siedmiu rund, natomiast kończący ją ośmiogodzinny wyścig w Bahrajnie został zaplanowany na 4 listopada.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Igrzyska Europejskie – co to za impreza? Jakie dyscypliny w programie IE 2023 w Krakowie?

Już na przełomie czerwca i lipca czołowi sportowcy w Europie staną do rywalizacji w III edycji Igrzysk Europejskich. W 2023 roku impreza zagości w...

Trzy występy w styczniu, a potem…? Plany Meronka na 2023 rok

Adrian Meronk w 2022 grał najlepiej w swojej karierze, ale obecny sezon zapowiada się jeszcze bardziej ekscytująco. Najwięcej mówi się o starcie polskiego golfisty...