STS KOD PROMOCYJNY

Robert Kubica ogłosił swoje plany na 2023 rok

Autor: Joanna Sobczykiewicz
Strona głównaSporty motoroweRobert Kubica ogłosił swoje plany na 2023 rok

Sympatycy Roberta Kubicy długo musieli oczekiwać oficjalnych wieści dotyczących krakowianina. Ostatecznie, on sam ogłosił, że w 2023 roku nadal będzie startował w długodystansowych mistrzostwach świata WEC w klasie LMP2.

Jakiś czas temu informowaliśmy, że Grupa Orlen zakończyła współpracę z Alfą Romeo w Formule 1. Właśnie na mocy tej umowy oglądaliśmy Roberta Kubicę jako kierowcę rezerwowego włoskiego zespołu w niektórych, piątkowych treningach oraz w padoku. Oficjalnie zakończył się pewien etap krakowianina w królowej sportów motorowych. Kibiców interesowało jednak, co dalej z Polakiem i gdzie będą mogli śledzić jego losy w 2023 roku.

Na oficjalne ogłoszenie trzeba było nieco poczekać. Dopiero w piątkowy poranek wszystko stało się jasne. Kubica związał się z belgijskim zespołem WRT i w 2023 roku Polak będzie jeździł w jego barwach w klasie LMP2 w długodystansowych mistrzostwach świata WEC.

Kiedy będziemy mogli zobaczyć Kubicę na torze? Do rozpoczęcia sezonu w WEC jeszcze kilkanaście tygodni. W dniach 11-12 marca na torze Sebring w USA odbędzie się prolog, który stanowi oficjalną sesją testową. Pierwszy wyścig, 1000 mil Sebring, zaplanowano na 17 marca. Kampania 2023 składa się z siedmiu rund, natomiast kończący ją ośmiogodzinny wyścig w Bahrajnie został zaplanowany na 4 listopada.

Joanna Sobczykiewicz
Joanna Sobczykiewicz
Cześć! Sport jest obecny w moim życiu od wielu lat, a od 2021 roku mogę pochwalić się tytułem absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Zarządzania w Turystyce i w Sporcie. Interesuję się piłką nożną — zwłaszcza polskimi ligami, tenisem oraz Formułą 1. Biegle mówię w języku hiszpańskim, a na swoim koncie mam wiele przeprowadzonych wywiadów m.in. z Igorem Angulo i Juanem Ramonem Rochą.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...