Robert Kubica ponownie w bolidzie Formuły 1!

Strona głównaSporty motoroweRobert Kubica ponownie w bolidzie Formuły 1!

Robert Kubica znów zasiądzie w bolidzie Formuły 1. Zespół Alfa Romeo F1 Team Orlen poinformował, że polski kierowca przejmie auto Guanyu Zhou w piątkowym treningu przed Grand Prix Abu Zabi.

Alfa Romeo w czwartkowy poranek za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych poinformowała, że Robert Kubica znów zasiądzie w bolidzie Formuły 1. Polski kierowca pojedzie w pierwszym, piątkowym treningu przed Grand Prix Abu Zabi i zastąpi za kierownicą Guanyu Zhou.

Źródło: Twitter @alfaromeoorlen

W 2022 roku Kubica testował już auto zespołu z Hinwil podczas trzech, piątkowych treningów. Miało to miejsce w Hiszpanii, Francji i na Węgrzech. Nie wiadomo jednak, czy występ w Abu Zabi nie będzie pożegnaniem krakowianina z Formułą 1. Polak już od dłuższego czasu wspominał, że chciałby skupić się głównie na występach w wyścigach długodystansowych.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsze typy na Mundial – 30.11

Dzień szczególny dla polskiego kibica pod kątem meczu biało-czerwonych. Tego dnia o o godzinie 20:00 dojdzie bowiem do wyczekiwanego spotkania Polska - Argentyna. Jakie...

Dlaczego „Lewy” zmienił? Echa meczu Polska – Meksyk

Jest źle czy dobrze? Kibice raczej skłaniają się ku pierwszej opcji, selekcjoner i piłkarze raczej przy drugiej. Po trochę nudnawym, ale jednak stresującym meczu...