Robert Kubica ponownie w bolidzie Formuły 1!

Strona głównaSporty motoroweRobert Kubica ponownie w bolidzie Formuły 1!

Robert Kubica znów zasiądzie w bolidzie Formuły 1. Zespół Alfa Romeo F1 Team Orlen poinformował, że polski kierowca przejmie auto Guanyu Zhou w piątkowym treningu przed Grand Prix Abu Zabi.

Alfa Romeo w czwartkowy poranek za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych poinformowała, że Robert Kubica znów zasiądzie w bolidzie Formuły 1. Polski kierowca pojedzie w pierwszym, piątkowym treningu przed Grand Prix Abu Zabi i zastąpi za kierownicą Guanyu Zhou.

Źródło: Twitter @alfaromeoorlen

W 2022 roku Kubica testował już auto zespołu z Hinwil podczas trzech, piątkowych treningów. Miało to miejsce w Hiszpanii, Francji i na Węgrzech. Nie wiadomo jednak, czy występ w Abu Zabi nie będzie pożegnaniem krakowianina z Formułą 1. Polak już od dłuższego czasu wspominał, że chciałby skupić się głównie na występach w wyścigach długodystansowych.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polubienia prawdę powiedzą? Ranking polskich klubów sportowych w mediach społecznościowych

Wielkość klubu można mierzyć pod kątem budżetu, sukcesów, frekwencji, czy też rzeszy kibiców na portalach społecznościowych. Przeanalizowaliśmy media społecznościowe polskich drużyn, by stworzyć ranking...

Być kobietą, być kobietą… w klubie sportowym

“Zapach szatni”, docinki, przesądy i stereotypy. Klub sportowy nigdy nie był łatwym środowiskiem dla płci pięknej. Kobiety - jak wiadomo - żadnej pracy się...