STS KOD PROMOCYJNY

Robert Kubica ponownie w bolidzie Formuły 1!

Autor: Joanna Sobczykiewicz
Strona głównaSporty motoroweRobert Kubica ponownie w bolidzie Formuły 1!

Robert Kubica znów zasiądzie w bolidzie Formuły 1. Zespół Alfa Romeo F1 Team Orlen poinformował, że polski kierowca przejmie auto Guanyu Zhou w piątkowym treningu przed Grand Prix Abu Zabi.

Alfa Romeo w czwartkowy poranek za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych poinformowała, że Robert Kubica znów zasiądzie w bolidzie Formuły 1. Polski kierowca pojedzie w pierwszym, piątkowym treningu przed Grand Prix Abu Zabi i zastąpi za kierownicą Guanyu Zhou.

Źródło: Twitter @alfaromeoorlen

W 2022 roku Kubica testował już auto zespołu z Hinwil podczas trzech, piątkowych treningów. Miało to miejsce w Hiszpanii, Francji i na Węgrzech. Nie wiadomo jednak, czy występ w Abu Zabi nie będzie pożegnaniem krakowianina z Formułą 1. Polak już od dłuższego czasu wspominał, że chciałby skupić się głównie na występach w wyścigach długodystansowych.

Joanna Sobczykiewicz
Joanna Sobczykiewicz
Cześć! Sport jest obecny w moim życiu od wielu lat, a od 2021 roku mogę pochwalić się tytułem absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Zarządzania w Turystyce i w Sporcie. Interesuję się piłką nożną — zwłaszcza polskimi ligami, tenisem oraz Formułą 1. Biegle mówię w języku hiszpańskim, a na swoim koncie mam wiele przeprowadzonych wywiadów m.in. z Igorem Angulo i Juanem Ramonem Rochą.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...