STS KOD PROMOCYJNY

Robert Kubica ponownie w bolidzie Formuły 1!

Autor: Joanna Sobczykiewicz
Strona głównaSporty motoroweRobert Kubica ponownie w bolidzie Formuły 1!

Robert Kubica znów zasiądzie w bolidzie Formuły 1. Zespół Alfa Romeo F1 Team Orlen poinformował, że polski kierowca przejmie auto Guanyu Zhou w piątkowym treningu przed Grand Prix Abu Zabi.

Alfa Romeo w czwartkowy poranek za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych poinformowała, że Robert Kubica znów zasiądzie w bolidzie Formuły 1. Polski kierowca pojedzie w pierwszym, piątkowym treningu przed Grand Prix Abu Zabi i zastąpi za kierownicą Guanyu Zhou.

Źródło: Twitter @alfaromeoorlen

W 2022 roku Kubica testował już auto zespołu z Hinwil podczas trzech, piątkowych treningów. Miało to miejsce w Hiszpanii, Francji i na Węgrzech. Nie wiadomo jednak, czy występ w Abu Zabi nie będzie pożegnaniem krakowianina z Formułą 1. Polak już od dłuższego czasu wspominał, że chciałby skupić się głównie na występach w wyścigach długodystansowych.

Joanna Sobczykiewicz
Joanna Sobczykiewicz
Cześć! Sport jest obecny w moim życiu od wielu lat, a od 2021 roku mogę pochwalić się tytułem absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Zarządzania w Turystyce i w Sporcie. Interesuję się piłką nożną — zwłaszcza polskimi ligami, tenisem oraz Formułą 1. Biegle mówię w języku hiszpańskim, a na swoim koncie mam wiele przeprowadzonych wywiadów m.in. z Igorem Angulo i Juanem Ramonem Rochą.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...