STS KOD PROMOCYJNY

Robert Kubica pojedzie w pierwszym treningu przed Grand Prix Hiszpanii

Autor: Joanna Sobczykiewicz
Strona głównaSporty motoroweRobert Kubica pojedzie w pierwszym treningu przed Grand Prix Hiszpanii

Robert Kubica po raz pierwszy w tym sezonie sprawdzi bolid Formuły 1 w piątkowym treningu. Oficjalnie potwierdzono, że polski kierowca weźmie udział w pierwszej sesji przed Grand Prix Hiszpanii.

Robert Kubica zastąpi w piątkowym treningu etatowego kierowcę Alfy Romeo, czyli Guanyu Zhou. W tym sezonie Polak jeździł bolidem F1 w trakcie przedsezonowych testów w Barcelonie, lecz zanotował tylko dziewięć okrążeń. Do tego wystąpił w dniu filmowym dla ekipy Alfy, notując kilka kółek. Najwięcej Kubica jeździł na torze Imola podczas testów opon Pirelli. Alfa Romeo zapowiedziała, że na Grand Prix Hiszpanii ma zamiar przygotować poprawki do bolidu, zwiększające prędkość bolidu w szybkich zakrętach. Początek treningu 20 marca o godzinie 14:00.

Joanna Sobczykiewicz
Joanna Sobczykiewicz
Cześć! Sport jest obecny w moim życiu od wielu lat, a od 2021 roku mogę pochwalić się tytułem absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Zarządzania w Turystyce i w Sporcie. Interesuję się piłką nożną — zwłaszcza polskimi ligami, tenisem oraz Formułą 1. Biegle mówię w języku hiszpańskim, a na swoim koncie mam wiele przeprowadzonych wywiadów m.in. z Igorem Angulo i Juanem Ramonem Rochą.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...