Robert Kubica wystąpi w sześciogodzinnym wyścigu na Monzy

Strona głównaSporty motoroweRobert Kubica wystąpi w sześciogodzinnym wyścigu na Monzy

Wracają wyścigi długodystansowe! To doskonała wiadomość dla wszystkich kibiców sportów motorowych. Kierowcy WEC zaprezentują się w najbliższy weekend podczas wyścigu na Monzy.

Powrót do ścigania

W sześciogodzinnym wyścigu na włoskim torze Monza zaprezentują się kierowcy FIA World Endurance Championship, w tym Robert Kubica, czyli lider Prema Orlen Team. W stawce występuje także polski zespół Inter Europol Competition z kierowcą Jakubm Śmiechowskim. Wyścigi długodystansowe wracają po przerwie, która przypadała po rozegraniu prestiżowego 24h Le Mans. Była to udana runda dla Kubicy, który we Francji zameldował się na podium. Dokonał tego jako pierwszy reprezentant Polski.

Legendarna Monza

Jeszcze za czasów występów w Formule 1, Robert Kubica otwarcie przyznawał, że Monza należy do jego ulubionych torów. Liczymy na dobry rezultat Polaka, który z włoskim torem ma naprawdę dobre wspomnienia. To tam wywalczył pierwsze podium w królowej motorsportu. Podsumowanie weekendu wyścigowego znajdzie się oczywiście na naszym portalu.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Orlen Wisła Płock rozpoczyna fazę pucharową Ligi Europejskiej. W 1/8 finału zagra z niemieckim TBV Lemgo

We wtorek 29 marca wieczorem szczypiorniści Orlen Wisły Płock rozpoczynają fazę pucharową rozgrywek Ligi Europejskiej. Po wygraniu swojej grupy, wicelider polskiej Superligi zmierzy się...

Lewandowski odchodzi z Bayernu. Jakie rekordy pobił polski król Bundeslidze?

Robert Lewandowski przez lata był jedną z największych gwiazd niemieckiej Bundesligi. Polak był najlepiej opłacanym piłkarzem rozgrywek oraz wielokrotnym królem strzelców, raz za razem...