STS KOD PROMOCYJNY

Robert Kubica wystąpi w sześciogodzinnym wyścigu na Monzy

Autor: Joanna Sobczykiewicz
Strona głównaSporty motoroweRobert Kubica wystąpi w sześciogodzinnym wyścigu na Monzy

Wracają wyścigi długodystansowe! To doskonała wiadomość dla wszystkich kibiców sportów motorowych. Kierowcy WEC zaprezentują się w najbliższy weekend podczas wyścigu na Monzy.

Powrót do ścigania

W sześciogodzinnym wyścigu na włoskim torze Monza zaprezentują się kierowcy FIA World Endurance Championship, w tym Robert Kubica, czyli lider Prema Orlen Team. W stawce występuje także polski zespół Inter Europol Competition z kierowcą Jakubm Śmiechowskim. Wyścigi długodystansowe wracają po przerwie, która przypadała po rozegraniu prestiżowego 24h Le Mans. Była to udana runda dla Kubicy, który we Francji zameldował się na podium. Dokonał tego jako pierwszy reprezentant Polski.

Legendarna Monza

Jeszcze za czasów występów w Formule 1, Robert Kubica otwarcie przyznawał, że Monza należy do jego ulubionych torów. Liczymy na dobry rezultat Polaka, który z włoskim torem ma naprawdę dobre wspomnienia. To tam wywalczył pierwsze podium w królowej motorsportu. Podsumowanie weekendu wyścigowego znajdzie się oczywiście na naszym portalu.

Joanna Sobczykiewicz
Joanna Sobczykiewicz
Cześć! Sport jest obecny w moim życiu od wielu lat, a od 2021 roku mogę pochwalić się tytułem absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Zarządzania w Turystyce i w Sporcie. Interesuję się piłką nożną — zwłaszcza polskimi ligami, tenisem oraz Formułą 1. Biegle mówię w języku hiszpańskim, a na swoim koncie mam wiele przeprowadzonych wywiadów m.in. z Igorem Angulo i Juanem Ramonem Rochą.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...