STS KOD PROMOCYJNY

Robert Kubica zamyka etap w Formule 1. Co dalej?

Autor: Joanna Sobczykiewicz
Strona głównaSporty motoroweRobert Kubica zamyka etap w Formule 1. Co dalej?

Zamyka się pewien etap w karierze Roberta Kubicy. Dziś Grupa Orlen oficjalnie zakończyła współpracę z zespołem Alfa Romeo w Formule 1, podpisując umowę z inną ekipą. W związku z tym polski kierowca stracił pozycję rezerwowego we włoskim teamie.

Trzyletnia umowa Orlenu i Alfy Romeo właśnie dobiegła końca. Paliwowy gigant postanowił związać się z innym zespołem Formuły 1, a okazała się nim Alpha Tauri. Umowa Orlenu z włoską ekipą dawała mu miano sponsora tytularnego, na której mocy Robert Kubica odgrywał rolę kierowcy rezerwowego. Dzięki temu mieliśmy możliwość oglądania go w piątkowych treningach podczas niektórych weekendów wyścigowych. Koniec współpracy Orlenu i Alfy oznacza także pożegnanie krakowianina z królową sportów motorowych. Jakie Polak ma plany na 2023 rok?

Kubica ma je ogłosić w ciągu kilku najbliższych dni. Wszyscy fani Roberta oficjalnie dowiedzą się, w jakiej serii wyścigowej będzie występować Polak. Mówi się, że najprawdopodobniej będzie to klasa LMP2 w World Endurance Championship (WEC).

Joanna Sobczykiewicz
Joanna Sobczykiewicz
Cześć! Sport jest obecny w moim życiu od wielu lat, a od 2021 roku mogę pochwalić się tytułem absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Zarządzania w Turystyce i w Sporcie. Interesuję się piłką nożną — zwłaszcza polskimi ligami, tenisem oraz Formułą 1. Biegle mówię w języku hiszpańskim, a na swoim koncie mam wiele przeprowadzonych wywiadów m.in. z Igorem Angulo i Juanem Ramonem Rochą.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...