Robert Kubica zamyka etap w Formule 1. Co dalej?

Strona głównaSporty motoroweRobert Kubica zamyka etap w Formule 1. Co dalej?

Zamyka się pewien etap w karierze Roberta Kubicy. Dziś Grupa Orlen oficjalnie zakończyła współpracę z zespołem Alfa Romeo w Formule 1, podpisując umowę z inną ekipą. W związku z tym polski kierowca stracił pozycję rezerwowego we włoskim teamie.

Trzyletnia umowa Orlenu i Alfy Romeo właśnie dobiegła końca. Paliwowy gigant postanowił związać się z innym zespołem Formuły 1, a okazała się nim Alpha Tauri. Umowa Orlenu z włoską ekipą dawała mu miano sponsora tytularnego, na której mocy Robert Kubica odgrywał rolę kierowcy rezerwowego. Dzięki temu mieliśmy możliwość oglądania go w piątkowych treningach podczas niektórych weekendów wyścigowych. Koniec współpracy Orlenu i Alfy oznacza także pożegnanie krakowianina z królową sportów motorowych. Jakie Polak ma plany na 2023 rok?

Kubica ma je ogłosić w ciągu kilku najbliższych dni. Wszyscy fani Roberta oficjalnie dowiedzą się, w jakiej serii wyścigowej będzie występować Polak. Mówi się, że najprawdopodobniej będzie to klasa LMP2 w World Endurance Championship (WEC).

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Ciekawostki przed meczem Polska – Albania. Biało-czerwoni podtrzymają dobrą passę?

Z Albanią biało-czerwoni grali w ostatnich eliminacjach do mistrzostw świata, więc wspomnienia są świeże. Co ciekawego warto wiedzieć przed poniedziałkowym spotkaniem na Stadionie Narodowym...

Magda Linette i Bernarda Pera pokonały obrończynie tytuły i są w ćwierćfinale w Miami

Magda Linette i Bernarda Pera awansowały do ćwierćfinału gry podwójnej w Miami Open 2023. W 1/8 finału w dwóch setach pokonały obrończynie tytułu sprzed...