STS KOD PROMOCYJNY

Robert Kubica pojedzie w pierwszym treningu przed GP Węgier

Autor: Joanna Sobczykiewicz
Strona głównaSporty motoroweRobert Kubica pojedzie w pierwszym treningu przed GP Węgier

Zespół Alfa Romeo F1 Team Orlen potwierdził, że w pierwszym, piątkowym treningu przed Grand Prix Węgier na torze pojawi się Robert Kubica.

Połowa planu wykonana

Robert Kubica miał zaplanowane cztery występy w sesjach treningowych w tegorocznym sezonie Formuły 1 z zespołem Alfa Romeo F1 Team Orlen. Połowę planu już wykonał, ponieważ sprawdzał bolid w maju przed Grand Prix Hiszpanii i przed tygodniem, przed Grand Prix Francji. Krakowianin zaliczył sesję treningową w Barcelonie do udanych, gorzej było jednak ostatnio, gdy stracił 0,7 sekundy do Guanyu Zhou.

Kubica znów w bolidzie

Robert Kubica ma dobre wspomnienia z węgierskim Hungaroringiem, na którym zawsze wspierała go ogromna grupa polskich kibiców. Ci z pewnością ucieszą się, że właśnie tutaj zobaczą swojego ulubieńca ponownie w bolidzie. Krakowianin ponownie zastąpi Valtteriego Bottasa. Nazwisko polskiego kierowcy znalazło się także w oficjalnej, piątkowej rozpisce medialnej Alfa Romeo F1 Team Orlen.

Pierwszy trening przed Grand Prix Węgier odbędzie się w piątek 29 lipca o godzinie 14:00.

Joanna Sobczykiewicz
Joanna Sobczykiewicz
Cześć! Sport jest obecny w moim życiu od wielu lat, a od 2021 roku mogę pochwalić się tytułem absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Zarządzania w Turystyce i w Sporcie. Interesuję się piłką nożną — zwłaszcza polskimi ligami, tenisem oraz Formułą 1. Biegle mówię w języku hiszpańskim, a na swoim koncie mam wiele przeprowadzonych wywiadów m.in. z Igorem Angulo i Juanem Ramonem Rochą.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...