Robert Kubica pojedzie w pierwszym treningu przed GP Węgier

Strona głównaSporty motoroweRobert Kubica pojedzie w pierwszym treningu przed GP Węgier

Zespół Alfa Romeo F1 Team Orlen potwierdził, że w pierwszym, piątkowym treningu przed Grand Prix Węgier na torze pojawi się Robert Kubica.

Połowa planu wykonana

Robert Kubica miał zaplanowane cztery występy w sesjach treningowych w tegorocznym sezonie Formuły 1 z zespołem Alfa Romeo F1 Team Orlen. Połowę planu już wykonał, ponieważ sprawdzał bolid w maju przed Grand Prix Hiszpanii i przed tygodniem, przed Grand Prix Francji. Krakowianin zaliczył sesję treningową w Barcelonie do udanych, gorzej było jednak ostatnio, gdy stracił 0,7 sekundy do Guanyu Zhou.

Kubica znów w bolidzie

Robert Kubica ma dobre wspomnienia z węgierskim Hungaroringiem, na którym zawsze wspierała go ogromna grupa polskich kibiców. Ci z pewnością ucieszą się, że właśnie tutaj zobaczą swojego ulubieńca ponownie w bolidzie. Krakowianin ponownie zastąpi Valtteriego Bottasa. Nazwisko polskiego kierowcy znalazło się także w oficjalnej, piątkowej rozpisce medialnej Alfa Romeo F1 Team Orlen.

Pierwszy trening przed Grand Prix Węgier odbędzie się w piątek 29 lipca o godzinie 14:00.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Gdzie grają na najwyższym poziomie? Oto wyniki rankingu „Sporty drużynowe – najlepsze miasta w Polsce”!

Polacy lubią sportowe emocje i rozgrywki na najwyższym poziomie. Postanowiliśmy przyjrzeć się najpopularniejszym dyscyplinom drużynowym w Polsce i sprawdzić, w których polskich miasta gra...

Katarzyna Wasick śrubuje rekord Polski i jest nie do zatrzymania

Katarzyna Wasick poprawiła swoje osiągnięcie sprzed tygodnia i ponownie pobiła rekord Polski na krótkim basenie na dystansie 50 metrów stylem dowolnym. Od teraz najlepszy...