Robert Kubica pojedzie w pierwszym treningu przed GP Węgier

Autor
Strona głównaSporty motoroweRobert Kubica pojedzie w pierwszym treningu przed GP Węgier

Zespół Alfa Romeo F1 Team Orlen potwierdził, że w pierwszym, piątkowym treningu przed Grand Prix Węgier na torze pojawi się Robert Kubica.

Połowa planu wykonana

Robert Kubica miał zaplanowane cztery występy w sesjach treningowych w tegorocznym sezonie Formuły 1 z zespołem Alfa Romeo F1 Team Orlen. Połowę planu już wykonał, ponieważ sprawdzał bolid w maju przed Grand Prix Hiszpanii i przed tygodniem, przed Grand Prix Francji. Krakowianin zaliczył sesję treningową w Barcelonie do udanych, gorzej było jednak ostatnio, gdy stracił 0,7 sekundy do Guanyu Zhou.

Kubica znów w bolidzie

Robert Kubica ma dobre wspomnienia z węgierskim Hungaroringiem, na którym zawsze wspierała go ogromna grupa polskich kibiców. Ci z pewnością ucieszą się, że właśnie tutaj zobaczą swojego ulubieńca ponownie w bolidzie. Krakowianin ponownie zastąpi Valtteriego Bottasa. Nazwisko polskiego kierowcy znalazło się także w oficjalnej, piątkowej rozpisce medialnej Alfa Romeo F1 Team Orlen.

Pierwszy trening przed Grand Prix Węgier odbędzie się w piątek 29 lipca o godzinie 14:00.

Joanna Sobczykiewicz
Joanna Sobczykiewicz
Cześć! Sport jest obecny w moim życiu od wielu lat, a od 2021 roku mogę pochwalić się tytułem absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Zarządzania w Turystyce i w Sporcie. Interesuję się piłką nożną — zwłaszcza polskimi ligami, tenisem oraz Formułą 1. Biegle mówię w języku hiszpańskim, a na swoim koncie mam wiele przeprowadzonych wywiadów m.in. z Igorem Angulo i Juanem Ramonem Rochą.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Kalendarz turniejów WTA 2023. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2023? Jakie turniej tenisowe odbędą się w Polsce? W których z nich wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Kiedy zagra...