Świetny Robert Kubica daje WRT pole position w niedzielnym wyścigu 6h Monza

Strona głównaSporty motoroweŚwietny Robert Kubica daje WRT pole position w niedzielnym wyścigu 6h Monza

Robert Kubica potwierdził znakomitą dyspozycję na torze Monza i wygrał kwalifikacje w klasie LMP2. Dzięki temu zapewnił belgijskiemu zespołowi WRT pole position do niedzielnego wyścigu 6h Monza. Wcześniej znakomicie spisywał się w treningach. Bez wątpienia tor ten dobrze kojarzy się 38-letniemu Polakowi, ponieważ właśnie na nim po raz pierwszy stanął na podium Formuły 1. 

Dobra forma z treningów potwierdzona w kwalifikacjach 

Już w piątkowych treningach Robert Kubica wykręcał znakomite czasy. Potwierdzał w ten sposób, że doskonale czuje tor w Monzy. Nie inaczej było w sobotnich kwalifikacjach. Doświadczony kierowca z Polski wykręcił najlepszy czas jednego okrążenia, który wyniósł 1:39.354. Nie bez powodu jazdą Roberta Kubicy zachwycali się międzynarodowi eksperci. Polak aż o 0,353 sekundy wyprzedził kierowcę z teamu JOTA. Jeżeli chodzi o kwalifikacje i najlepszy czas okrążenia, to w klasie LMP2 taka przewaga spotykana jest niezwykle rzadko. 

Zespół WRT powalczy o zwycięstwo w 6h Monza

Zwycięstwo w kwalifikacjach daje drużynie WRT pole position do niedzielnego wyścigu 6h Monza. Jeżeli w nim Robert Kubica i jego koledzy Louis Deletraz i Rui Andrade utrzymają dobrą dyspozycję, to mogą powalczyć o końcowe zwycięstwo w klasie LMP2. Wśród głównych rywali zespołu WRT wymienia się drugą w kwalifikacjach ekipę JOTA oraz polski zespół Inter Europol Competition, który niedawno wygrał w prestiżowym 24h Le Mans. Start wyścigu zaplanowano na godzinę 12:30. 

Tor pełen wspomnień 

Dla Roberta Kubicy tor w Monzy zawsze będzie kojarzył się z wielkimi emocjami. To właśnie na nim po raz pierwszy w karierze stanął na podium w wyścigu Formuły 1. Na nim również zaliczył swój ostatni występ w tej serii wyścigowej, gdy w 2021 roku zastąpił w bolidzie Kimiego Raikkonena. Liczymy na to, że w niedzielę 9 lipca dopisze kolejne piękne wspomnienie związane z Monzą i stanie na podium w klasie LMP2. Nie powinno być z tym problemu, jeżeli w wyścigu utrzyma dyspozycję z treningów i sobotnich kwalifikacji.

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Rugbiści BUDO 2011 Aleksandrów Łódzki mistrzami Polski

Zawodnicy BUDO 2011 Aleksandrów Łódzki zostali mistrzami Polski w rugby w sezonie 2022/23. W wielkim finale zespół ten po emocjonującym spotkaniu pokonał 12:8 Ogniwo...

Najlepsi strzelcy w historii reprezentacji Polski. „Lewy” będzie rządził wiecznie?

W obecnych czasach na hasło “najlepszy strzelec w historii reprezentacji Polski” przychodzi jeden odzew: Robert Lewandowski. Nic dziwnego, “Lewy” dzierży ten tytuł już od...