STS KOD PROMOCYJNY

Trzy skalpy Kacpra Sztuki we włoskiej Formule 4 na torze Paul Ricard we Francji

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty motoroweTrzy skalpy Kacpra Sztuki we włoskiej Formule 4 na torze Paul Ricard...

Kacper Sztuka ma za sobą znakomity weekend w serii włoskiej Formuły 4. Młody kierowca z Polski odniósł trzy efektowne zwycięstwa w tej serii podczas zmagań na torze Paul Ricard we Francji. Świetna jazda w miniony weekend sprawiła, że młody Polak awansował na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej włoskiej Formuły 4 i ma na koncie 183 punkty. To tylko trzy punkty straty do drugiego w zestawieniu Ugo Ugochukwu.

Trzy efektowne zwycięstwa Sztuki we Francji 

Odkąd Kacper Sztuka trafił do włoskiej serii F4, to zbiera w niej dobre recenzje. Polak jeździ w barwach US Racing. Teraz jako pierwszy Polak w historii wygrał wszystkie weekendowe wyścigi we włoskiej Formule 4. Dokonał tego na francuskim torze Paul Ricard, gdzie nie miał sobie równych. Tor w Le Castellet cieszy się sporą renomą, co tylko podkreśla skalę osiągnięcia Kacpra Sztuki. 

Zaledwie 17-letni Polak wygrał trzy wyścigi we Francji. Od początku weekendu spisywał się dobrze i rywalizował przede wszystkim z kierowcami Prema. Ostatecznie żaden z nich nie znalazł sposobu na Kacpra Sztukę. Najbliżej tego było w niedzielę, podczas trzeciego wyścigu. Wówczas Polak wystartował nieco słabiej i długo znajdował się na drugiej pozycji. Kluczowe okazało się ostatnie okrążenie. Tam nastolatek z Polski zaczął naciskać na Jamesa Whartona z Australii i wyprzedził go w ostatnim sektorze. Dzięki temu sięgnął po trzecie zwycięstwo w jeden weekend, podczas którego zdobył aż 75 punktów do klasyfikacji generalnej. Ma w niej 183 punkty i awansował na trzecie miejsce w serii włoskiej Formuły 4. Drugi jest Amerykanin Ugo Ugochukwu z akademii talentów McLarena, który ma 186 punktów. Zdecydowanym liderem jest Arvid Lindblad, który zgromadził już 245,5 punktu. 

Czas na dłuższą przerwę

Kierowców wyścigowych włoskiej F4 czeka dłuższa przerwa. Do ścigania wrócą dopiero za 2,5 miesiąca. Kolejny wyścig z serii zaplanowano dopiero 1 października na torze Mugello we Włoszech. Później zawodnicy pozostaną w Italii, gdzie 15 października będą ścigać się na torze Vallelunga. Liczymy na kolejne dobre występy Kacpra Sztuki z US Racing. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy