STS KOD PROMOCYJNY

Tymoteusz Kucharczyk z premierowym podium w wyścigowej serii GB3

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty motoroweTymoteusz Kucharczyk z premierowym podium w wyścigowej serii GB3

Tymoteusz Kucharczyk to jeden z najbardziej utalentowanych kierowców wyścigowych młodego pokolenia w Polsce. Od tego sezonu rywalizuje w brytyjskiej serii GB3. Teraz odniósł największy dotychczasowy sukces i zajął trzecie miejsce w pierwszym wyścigu rozgrywanym na torze Spa-Francorchamps. Młody kierowca Douglas Motorsport już na starcie przedarł się na podium i utrzymał trzecie miejsce aż do mety. To jego pierwsze podium w tej serii wyścigowej, do której przeniósł się po dobrych występach w hiszpańskiej Formule 4.

Świetna jazda i pierwsze podium Kucharczyka w GB3

Już wcześniej Tymoteusz Kucharczyk z Douglas Motorsport udowadniał, że stać go na szybkie ściganie. Od początku sezonu z powodzeniem jeździ w brytyjskiej serii wyścigowej GB3. Do dziś brakowało mu jednak miejsca na podium. To osiągnął w końcu w pierwszym wyścigu rozgrywanym w ten weekend na torze Spa-Francorchamps. Młody Polak szybko przesunął się na podium i utrzymał wysokie trzecie miejsce do końca rywalizacji. Dzięki temu dopisał do swojego dorobku 24 punkty w klasyfikacji generalnej serii GB3. 

Wyścig wygrał Irlandczyk Alex Dunne z zespołu Hitech Pulse-Eight. Drugie miejsce zajął Brytyjczyk Callum Voisin z Rodin Carlin. Za nami 7 z 24 rund tegorocznych mistrzostw GB3. Dobry wynik pozwolił Tymoteuszowi Kucharczykowi na przesunięcie się na czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej. Do trzeciego Dunne’a traci 10 punktów. Liderem cyklu jest Brytyjczyk Joseph Loake z JHR Developments. Tymoteusz Kucharczyk z Douglas Motorsport to jedyny Polak w brytyjskiej serii wyścigowej GB3. 

Przed Polakiem jeszcze dwa wyścigi w ten weekend

Przed Polakiem jeszcze dwa starty wyścigowe na torze Spa-Francorchamps w ten weekend. Do drugiego wyścigu ruszy z pozycji numer siedem i z pewnością liczy na powtórkę z rozrywki. Właśnie wywalczył swoje pierwsze podium w tym sezonie i może mu to dać jeszcze dodatkowy zastrzyk energii i motywacji. Po 7 z 24 rund zespół Douglas Motorsport zajmuje siódme miejsce w rywalizacji drużynowej. Prowadzi ekipa JHR Developments. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

400 PLN za gola Holandii w meczu z Turcją

Gdy po zarejestrowaniu się w STS z kodem GOL400 wytypujemy poprawnie gola Holandii w meczu z Turcją to poza standardową wygraną dodatkowo zgarniamy bonus w wysokości...

Polacy w Serie A. Jak statystyki biało-czerwonych w calcio?

We Włoszech niezmiennie występuje najliczniejsza kolonia polskich piłkarzy za granicą. Powietrze w Italii najwidoczniej sprzyja biało-czerwonym i w tym sezonie zobaczymy kilka, nowych twarzy...