Tymoteusz Kucharczyk z premierowym podium w wyścigowej serii GB3

Strona głównaSporty motoroweTymoteusz Kucharczyk z premierowym podium w wyścigowej serii GB3

Tymoteusz Kucharczyk to jeden z najbardziej utalentowanych kierowców wyścigowych młodego pokolenia w Polsce. Od tego sezonu rywalizuje w brytyjskiej serii GB3. Teraz odniósł największy dotychczasowy sukces i zajął trzecie miejsce w pierwszym wyścigu rozgrywanym na torze Spa-Francorchamps. Młody kierowca Douglas Motorsport już na starcie przedarł się na podium i utrzymał trzecie miejsce aż do mety. To jego pierwsze podium w tej serii wyścigowej, do której przeniósł się po dobrych występach w hiszpańskiej Formule 4.

Świetna jazda i pierwsze podium Kucharczyka w GB3

Już wcześniej Tymoteusz Kucharczyk z Douglas Motorsport udowadniał, że stać go na szybkie ściganie. Od początku sezonu z powodzeniem jeździ w brytyjskiej serii wyścigowej GB3. Do dziś brakowało mu jednak miejsca na podium. To osiągnął w końcu w pierwszym wyścigu rozgrywanym w ten weekend na torze Spa-Francorchamps. Młody Polak szybko przesunął się na podium i utrzymał wysokie trzecie miejsce do końca rywalizacji. Dzięki temu dopisał do swojego dorobku 24 punkty w klasyfikacji generalnej serii GB3. 

Wyścig wygrał Irlandczyk Alex Dunne z zespołu Hitech Pulse-Eight. Drugie miejsce zajął Brytyjczyk Callum Voisin z Rodin Carlin. Za nami 7 z 24 rund tegorocznych mistrzostw GB3. Dobry wynik pozwolił Tymoteuszowi Kucharczykowi na przesunięcie się na czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej. Do trzeciego Dunne’a traci 10 punktów. Liderem cyklu jest Brytyjczyk Joseph Loake z JHR Developments. Tymoteusz Kucharczyk z Douglas Motorsport to jedyny Polak w brytyjskiej serii wyścigowej GB3. 

Przed Polakiem jeszcze dwa wyścigi w ten weekend

Przed Polakiem jeszcze dwa starty wyścigowe na torze Spa-Francorchamps w ten weekend. Do drugiego wyścigu ruszy z pozycji numer siedem i z pewnością liczy na powtórkę z rozrywki. Właśnie wywalczył swoje pierwsze podium w tym sezonie i może mu to dać jeszcze dodatkowy zastrzyk energii i motywacji. Po 7 z 24 rund zespół Douglas Motorsport zajmuje siódme miejsce w rywalizacji drużynowej. Prowadzi ekipa JHR Developments. 

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Ćwierćfinał debla nie dla Magdy Linette. Porażka w 3. rundzie Australian Open

Polsko-amerykańska para deblowa Magda Linette i Bernarda Pera odpadła w trzeciej rundzie Australian Open. Tym samym straciły szanse na świetny rezultat w pierwszym tegorocznym...

Kadrowicze Michniewicza strzelają za granicą. Udany weekend ligowy polskich piłkarzy

Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik i Grzegorz Krychowiak strzelali bramki dla swoich klubów w ligach zagranicznych. Asysty zanotowali m.in. Robert Gumny, Piotr Zieliński, Kamil Jóźwiak,...