STS KOD PROMOCYJNY

Zespół Roberta Kubicy drugi w kwalifikacjach do 6h Spa-Francorchamps

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty motoroweZespół Roberta Kubicy drugi w kwalifikacjach do 6h Spa-Francorchamps

Belgijski zespół WRT z Robertem Kubicą w składzie zajął drugie miejsce w kwalifikacjach WEC do 6h Spa-Francorchamps. To dobry prognostyk przed zaplanowanym na sobotę sześciogodzinnym wyścigiem głównym. Już w treningach zawodnicy WRT pokazali, że dobre czują się na torze w Belgii. Do drugiego miejsca w kwalifikacjach poprowadził ich Szwajcar Louis Deletraz. 

Deletraz z najlepszym tempem w WRT

Piątkowe warunki pogodowe były bardzo zmienne. Pierwsze sesje treningowe rozgrywano jeszcze na mokrym asfalcie. Tam zespół WRT jechał w różnych konfiguracjach i zanotował kolejno pierwsze i siódme miejsce w zestawieniu LMP2. Kwalifikacje rozegrano już na suchym torze, a w bolidzie WRT z numerem 41 pojawił się Szwajcar Louis Deletraz. To on wykręcał najlepsze czasy pojedynczego okrążeniach. Pojechał bardzo dobrze i ostatecznie zakończył kwalifikacje na drugiej pozycji z czasem 2:06.318. Lepszy od WRT był tylko United Autosports. Różnica wyniosła 0,339 sekundy. 

Kubica pracuje nad tempem wyścigowym 

Od początku weekendu z dobrej strony pokazuje się również Robert Kubica. On w sesjach treningowych pracował przede wszystkim nad przygotowaniem odpowiedniego tempa wyścigowego na sobotę. Liczymy na to, że praca nie pójdzie na marne i w sobotę Robert Kubica i jego koledzy z zespołu powalczą nawet o zwycięstwo w klasyfikacji LMP2, co byłoby sporym sukcesem. Zespół WRT w pojeździe z numerem 41. tworzą: Robert Kubica, Louis Deletraz i Rui Andrade z Angoli. Ten ostatni zazwyczaj dostaje mniej minut na torze. W zmaganiach zobaczymy jeszcze polski zespół Inter Europol Competition, który ukończył kwalifikacje na ósmej pozycji. Startuje w nim Jakub Śmiechowski. 

Zapowiada się pasjonujący wyścigu 

Przed nami szybkie i emocjonujące ściganie. Sobotni start zaplanowano na 12:45. Wyścig potrwa sześć godzin. Zawody 6h Spa-Francorchamps to kolejny prestiżowy start w tym sezonie, który pełni ważną rolę w przygotowaniach do legendarnego 24h Le Mans.

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...