Pierwsze szczegóły dotyczące KSW 75. Stawką walki wieczoru pas kategorii półciężkiej

Strona głównaSporty walkiMMAPierwsze szczegóły dotyczące KSW 75. Stawką walki wieczoru pas kategorii półciężkiej

14 października odbędzie się KSW 75. Miejscem wydarzenia będzie Amfiteatr Parku Strzeleckiego w Nowym Sączu. Walką wieczoru będzie starcie o pas mistrzowski kategorii półciężkiej pomiędzy Ibragimem Chuzigaevem a Ivanem Erslanem.

Walka wieczoru o tytuł mistrza

Głównym wydarzeniem gali KSW 75 będzie starcie pomiędzy obecnym mistrzem kategorii półciężkiej Ibragimem Chuzigaevem (16-5) a Ivanem Erslanem (12-1). Stawką będzie tytuł mistrzowski tejże dywizji. Starcie zapowiada się bardzo emocjonująco, bowiem zarówno jeden, jak i drugi zawodnik w swoich ostatnich pojedynkach zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. Wydaje się, że szanse obydwu zawodników na triumf są bardzo wyrównane.

Starcie na szczycie kategorii piórkowej

Zestawieniem, które z pewnością cieszyć się będzie sporym zainteresowaniem kibiców będzie także konfrontacja Damiana Stasiaka (13-8) z niepokonanym jak dotąd Robertem Ruchałą (7-0). Obydwaj zawodnicy znajdują się w najlepszej piątce dywizj piórkowej KSW. Będzie to zatem bardzo istotne starcie z perspektywy walki o mistrzowski pas tej kategorii wagowej w niedalekiej przyszłości. Możemy się spodziewać, że pojedynek ten toczyć się będzie głównie w płaszczyźnie parterowej. Zarówno Stasiak, jak i Ruchała czują się bowiem w parterze bardzo dobrze.

Zawalczy także Martinek

Organizacja KSW podała także do wiadomości, że w Nowym Sączu zobaczymy również zawodnika kategorii ciężkiej Michala Martinka (10-3). Czech pojawił się ostatnio w oktagonie polskiej organizacji w czerwcu, kiedy to bez większych problemów rozprawił się z faworytem Filipem Stawowym.

W listopadzie starcie Ziółkowski – Parnasse

12 listopada podczas gali KSW 76 oficjalnie natomiast zmierzą się ze sobą mistrzowie dwóch kategorii wagowych. Marian Ziółkowski (25-8-1, 1 NC) skrzyżuje rękawice z Salahdinem Parnassem (16-1). Stawką pojedynku będzie tytuł mistrza kategorii lekkiej. Ponadto tego dnia do oktagonu wejdą jeszcze niezwyciężony Adrian Bartosiński (11-0) i Albert Odzimkowski (12-6, 1 NC). Ich przeciwnicy nie są jednak jeszcze znani.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Dlaczego Malwiny Smarzek nie ma w kadrze polskich siatkarek?

Bez dwóch zdań Malwina Smarzek-Godek to jedna z najlepszych polskich siatkarek ostatnich lat. Jeszcze kilka miesięcy temu trudno było wyobrazić sobie reprezentację Polski bez...

Męczarnie i szczęście z Argentyną. Jak będzie z Francją? Echa meczu reprezentacji Polski

Ponad 14 milionów widzów oglądało w telewizji mecz Polski z Argentyną. Spora część, tak jak drużyna, cieszyła się z awansu. Nie brakuje jednak takich,...