Marian Ziółkowski vs Salahdine Parnasse na KSW 76. Znane są pierwsze informacje dotyczące gali

Strona głównaSporty walkiMMAMarian Ziółkowski vs Salahdine Parnasse na KSW 76. Znane są pierwsze informacje...

Długofalowe doniesienia stały się w końcu faktem! 12 listopada w Grodzisku Mazowieckim Marian Ziółkowski skrzyżuje rękawice w oktagonie z Salahdinem Parnassem. Będzie to starcie mistrzów dwóch kategorii wagowych, a stawką walki wieczoru KSW 76 będzie tytuł mistrzowski kategorii lekkiej.

Szykuje się znakomite widowisko

Mówiło się już o tym od dłuższego czasu. Marian Ziółkowski (25-8-1, 1 NC) i Salahdin Parnasse (16-1) w końcu zmierzą się ze sobą, a wygrany będzie miał w posiadaniu pas mistrzowski kategorii lekkiej. Gdyby organizacja KSW prowadziła ranking zawodników bez podziału na kategorie wagowe, to możemy być niemalże pewni, że zarówno jeden, jak i drugi zawodnik znaleźliby się w nim. W takich okolicznościach starcie to zapewni kibicom bez wątpienia bardzo dużo sportowych emocji. Warto dodać, że Ziółkowski znajduje się na fali czterech zwycięstw z rzędu, a Parnasse trzech.

Do oktagonu wejdą jeszcze Bartosiński i Odzimkowski

Organizacja podała również do wiadomości, że w Grodzisku Mazowieckim do oktagonu wejdą 12 listopada także niezwyciężony Adrian Bartosiński (11-0) i Albert Odzimkowski (12-6, 1 NC). Nie wiadomo jednak jeszcze z kim zmierzy się ta dwójka zawodników. Można domniemywać natomiast, że „Bartos” będzie brał udział w walce o pas mistrzowski kategorii półśredniej, o czym spekuluje się już od pewnego czasu.

W październiku czeka nas jeszcze KSW 75

14 października w Nowym Sączu będzie mieć miejsce gala KSW 75. Głównymi aktorami tego wydarzenia będą Ibragim Chuzigaev (16-5), Ivan Erslan (12-1), Damian Stasiak (13-8) i Robert Ruchała (7-0). Stawką walki pomiędzy dwoma pierwszymi zawodnikami będzie pas kategorii półciężkiej.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Dym w toalecie, och Karol i co z „Krychą”? Echa meczu Walia – Polska

Cel podstawowy został osiągnięty, bo Polska nadal będzie grała w Lidze Narodów w elicie. Mecz z Walią był jednak ważny w kontekście przygotowań do...

Lewandowski łowcą rekordów w Budeslidze. Jakie rekordy pobił polski król w niemieckiej lidze?

Robert Lewandowski przez lata był jedną z największych gwiazd niemieckiej Bundesligi. Polak był najlepiej opłacanym piłkarzem rozgrywek oraz wielokrotnym królem strzelców, raz za razem...