STS KOD PROMOCYJNY

Kocham sport gram mądrze w STS

Nowy rywal Jacka Gacia na XTB KSW 88. Popularny „Siexa” zmierzy się z Michałem Gniadym

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiMMANowy rywal Jacka Gacia na XTB KSW 88. Popularny „Siexa" zmierzy się...

Na niespełna dwa tygodnie przed galą XTB KSW 88 w Radomiu doszło do zmiany w karcie walk. Nowym rywalem Jacka Gacia jest Michał Gniady. Obaj rozpoczynają swoją karierę w MMA i do tej pory łącznie stoczyli trzy pojedynki. Pozostają niepokonani na zawodowych ringach MMA. Wcześniej rywalem Jacka Gacia miał być Jivko Stoimenov, jednak wycofał się z powodu kontuzji. 

Niewiele zmienia to w przygotowaniach Jacka Gacia

Wydaje się, że zmiana przeciwnika nie wiele zmienia w przygotowaniach Jacka „Siexy” Gacia (2-0-0, 2 KO). Do gali w Radomiu pozostały już niespełna dwa tygodnie, dlatego ten kickbokser jest już w ostatniej fazie przygotowań. Na gali XTB KSW 88 zaliczy debiut w organizacji KSW. Do tej pory w zawodowym MMA walczył dwukrotnie i za każdym razem wygrywał przed czasem. Pokonał kolejno Tomasz Brotona i Arkadiusza Kaszubę. Wcześniej przez lata z powodzeniem rywalizował na ringach kickbokserskich, gdzie sięgał po trofea krajowe i międzynarodowe. 

Michał Gniady za Jivko Stoimenova

Pierwotnie rywalem Jacka Gacia miał być Bułgar Jivko Stoimenov (13-6 1NC, 7 KO, 6 Sub). To doświadczony zawodnik, który mógł być solidnym przetarciem dla „Siexy” w jego debiucie w KSW. Ostatecznie zawodnik ten wycofał się z walki z powodu kontuzji łuku brwiowego. Tym samym na niespełna dwa tygodnie przed galą XTB KSW 88 do karty walk dodano Michała Gniadego (1-0-0, 1 KO). Zawodnik ten do tej pory tylko raz rywalizował w MMA. We wrześniu tego roku już w pierwszej rundzie pokonał Bartosza Kowala na gali CAVEMMA 3. Teraz zadebiutuje w KSW i z pewnością będzie chciał zaskoczyć Jacka Gacia. 

Aktualna karta walk XTB KSW 88 w Radomiu

Poniżej przedstawiamy aktualną kartę walk gali XTB KSW 88 w Radomiu:

Walka wieczoru

Daniel Rutkowski vs Patryk Kaczmarczyk

Karta główna

Bartosz Leśko vs Piotr Kuberski

Henrique da Silva vs Marcin Wójcik

Anita Bekus vs Maria Silva

Štefan Vojčák vs Kamil Gawryjołek

Albert Odzimkowski vs Nemanja Nikolić

Krystian Bielski vs Andi Vrtacić

Daniel Tarchila vs Ramzan Jembiev

Jacek Gać vs Michał Gniady

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Kocham Sport - Gram mądrze
Bonus powitalny - Gotowi na Sport

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! United Cup Iga Świątek...