STS KOD PROMOCYJNY

Pudzianowski – Khalidov. Starcie wszechczasów w KSW

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiMMAPudzianowski - Khalidov. Starcie wszechczasów w KSW

Stało się! Na gali KSW 77 17 grudnia w Gliwicach w ringu zmierzą się Mariusz Pudzianowski i Mamed Khalidov. Pojedynek nie bez powodu zapowiadany jest jako największą europejska walka w historii i jednocześnie starcie wszechczasów federacji KSW. Naprzeciw siebie staną dwaj weterani i najbardziej rozpoznawali zawodnicy tej federacji. Bez wątpienia pojedynek będzie elektryzował nawet postronnych kibiców. Już w grudniu przekonamy się, kto wyjdzie zwycięsko z tej batalii. 

Spekulowano o tym od lat 

O starciu Mariusz Pudzianowski – Mamed Khalidov spekulowano od lat. Bez wątpienia takie zestawienie ma ogromną moc marketingową i jak magnes podziała na kibiców, którzy tłumnie pojawią się w hali w Gliwicach, a także wykupią transmisję w modelu PPV. Naprzeciw siebie staną dwie legendy polskiego MMA. 

Mariusz Pudzianowski faworytem?

Mariusz Pudzianowski pozostaje w treningu i wygrał pięć ostatnich pojedynków. Jego bilans w MMA wynosi 17-7 i jest co najmniej solidny. Wyższość polskiego gladiatora w maju musiał uznać Michał Materla, czyli kolejna z legend polskiego MMA i prywatnie przyjaciel Khalidova. Mariusz Pudzianowski to także obecny rekordzista federacji KSW pod względem liczby walk zakończonych przez nokaut. Walczy w federacji od 2009 roku i liczba nokautów zatrzymała się do tej pory na 12. Z pewnością chce śrubować ten rekord, co może postawić Mameda Khalidova w trudnym położeniu. Na korzyść strongmena działać będzie także przewaga w kilogramach. 

Mamed Khalidov nawiąże do najlepszych walk?

Po drugiej stronie ringu stanie Mamed Khalidov, który przez lata uznawany był za najlepszego zawodnika KSW bez podziału na kategorie wagowe. Do dziś wymieniany jest jako prawdziwa legenda federacji i ktoś, kto walnie przyczynił się do wzrostu jej rozpoznawalności. Na ringu KSW wystąpił do tej pory 25 razy. Jakiś czas temu zakończył sportową karierę, jednak w grudniu ubiegłego roku powrócił na walkę z Roberto Soldiciem. Niestety został znokautowany w drugiej rundzie tego pojedynku.

Bilans Khalidova w MMA wygląda bardzo dobrze i wynosi 35-8-2. Na rozkładzie ma kilku uznanych zawodników, a aż 31 wygranych odniósł przed czasem. Ostatnie lata wskazują jednak na to, że nieznacznym faworytem walki może być Pudzianowski. Jeżeli obaj pojawią się na ringu w optymalnej formie, to w Gliwicach szykuje się świetne widowisko. To wszystko już 17 grudnia na gali KSW 77

Sprawdź typy na najbliższe walki MMA!

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...