STS KOD PROMOCYJNY

Drugie zwycięstwo Agnieszki Radwańskiej w turnieju legend

Autor: Joanna Sobczykiewicz
Strona głównaTenisWimbledonDrugie zwycięstwo Agnieszki Radwańskiej w turnieju legend

Agnieszka Radwańska i Jelena Janković doskonale radzą sobie w turnieju legend podczas wielkoszlemowego Wimbledonu. Polsko-serbski duet odniósł drugie zwycięstwo i nadal gra o tytuł.

Zwycięstwo w dwóch setach

Agnieszka Radwańska po raz pierwszy weszła na londyński kort we wtorek, gdzie wraz z Jeleną Janković pokonała Flavię Pennnettę i Francescę Schiavone. Spotkanie zostało rozstrzygnięte w dwóch setach, podobnie jak drugie, które panie wspólnie rozegrały na trawie. W czwartkowe południe znów zameldowały się na korcie, pokonując Casey Dellacqua i Alicia Molik, czyli australijski duet. Spotkanie trwało nieco ponad godzinę. Krakowianka wraz z partnerką spisują się naprawdę dobrze w Londynie i wciąż mają szansę na tytuł.

O szansach na tytuł i zasadach

Przypomnijmy zasady turnieju legend. Osiem par podzielono na dwie grupy, w których gra toczy się systemem każdy z każdym. W finale zagrają ze sobą zwycięzcy obu grup. Wygrana para otrzyma 31 tysięcy funtów do podziału, finaliści 25 tysięcy funtów.

Agnieszka Radwańska trafiła do grupy B. Wraz z partnerką mają do rozegrania jeszcze jedno spotkanie. Ich rywalkami będą Daniela Hantuchova i Laura Robson, które w środę przegrały z Flavią Pennettą i Francescą Schiavone. Jedno już jest pewne. Australijski duet, który został pokonany przez polsko-serbską parę w czwartkowe południe, stracił szansę na wejście do wielkiego finału.

Joanna Sobczykiewicz
Joanna Sobczykiewicz
Cześć! Sport jest obecny w moim życiu od wielu lat, a od 2021 roku mogę pochwalić się tytułem absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Zarządzania w Turystyce i w Sporcie. Interesuję się piłką nożną — zwłaszcza polskimi ligami, tenisem oraz Formułą 1. Biegle mówię w języku hiszpańskim, a na swoim koncie mam wiele przeprowadzonych wywiadów m.in. z Igorem Angulo i Juanem Ramonem Rochą.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...