STS KOD PROMOCYJNY

Alicja Rosolska i Erin Routliffe w półfinale turnieju WTA 500 AGEL Open w Ostrawie

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaTenisAlicja Rosolska i Erin Routliffe w półfinale turnieju WTA 500 AGEL Open...

Znakomicie w czeskiej Ostrawie spisuje się para deblowa Alicja Rosolska i Erin Routliffe. Doświadczony duet z Polski i Nowej Zelandii zameldował się już w półfinale turnieju rangi WTA 500 Agel Open. W pojedynku ćwierćfinałowym bez większych problemów pokonały one 6:1, 6:2 niżej notowane Brytyjki Olivię Nicholls oraz Alicię Barnett. Spotkanie od początku do końca toczyło się pod dyktando duetu polsko-nowozelandzkiego, który w Ostrawie jest rozstawiony z numerem trzy. 

Awans w niewiele ponad godzinę

Faworytkami ćwierćfinału były rozstawione z trójką Alicja Rosolska i Erin Routliffe. Mimo tego przed meczem nie mogły być pewne awansu, ponieważ Brytyjki Olivia Nicholls i Alicia Barnett sprawiały już w tym sezonie niespodzianki. Tym razem jednak takiej nie było. Mecz rozpoczął się idealnie dla duetu z Polski i Nowej Zelandii. Wyżej notowane deblistki dwukrotnie przełamały rywalki i szybko wyszły na prowadzenie 4:0. Do końca tego seta Brytyjki zdobyły zaledwie jednego gema i po 28. minutach było 6:1. 

Wyraźnie dłużej potrwała druga partia. W niej poszczególne wymiany były dłuższe, a Brytyjki próbowały bardziej postawić się Alicji Rosolskiej oraz Erin Routliffe. Początek jednak znów należał do faworytek, które wyszły na prowadzenie 3:0 z przewagą przełamania. Następnie utrzymywały bezpieczny dystans i w ósmym gemie przełamały drugi raz. Set zakończył się wynikiem 6:2, a cały mecz 2:0 wygrały Alicja Rosolska i Erin Routliffe. Spotkanie trwało 65 minut. Dzięki temu polsko-nowozelandzki duet awansował do półfinału turnieju rangi WTA 500 AGEL Open w Ostrawie. 

Alicja Rosolska (Polska, 3) / Erin Routliffe (Nowa Zelandia, 3) – Alicia Barnett (Wielka Brytania) / Olivia Nicholls (Wielka Brytania) 6:1, 6:2

Trudniejsze zadanie w półfinale

W półfinale Polkę i Nowozelandkę czeka zdecydowanie trudniejsze zadanie. Tam zmierzą się z parą rozstawioną w czeskiej Pradze z numerem dwa. Po drugiej stronie siatki staną Anna Danilina z Kazachstanu oraz Beatriz Haddad Maia z Brazylii. Będzie to pierwsze w historii starcie pomiędzy tymi duetami deblowymi. Wstępnie zaplanowano je na sobotę 8 października. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...