STS KOD PROMOCYJNY

Beatriz Haddad Maia rywalką Magdy Linette w III rundzie turnieju w Rzymie

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaTenisBeatriz Haddad Maia rywalką Magdy Linette w III rundzie turnieju w Rzymie

Brazylijka Beatriz Haddad Maia będzie kolejną rywalką Magdy Linette w turnieju Internazionali BNL d’Italia rangi WTA 1000 w Rzymie. Obie zawodniczki do tej pory wygrały po jednym spotkaniu w stolicy Włoch. Polka okazała się lepsza od Czeszki Lindy Noskovej, a Brazylijka bez większych problemów pokonała Elenę Gabrielę Ruse z Rumunii. Mecz III rundy będzie pierwszym pojedynkiem w historii pomiędzy Linette i Haddad Maią. 

Brazylijka nieznaczną faworytką

Nieznaczną faworytką meczu III rundy wydaje się być Brazylijka Beatriz Haddad Maia (15. WTA). Zajmuje wyższe miejsce w rankingu WTA i lepiej czuje się na kortach ziemnych. Z drugiej strony Magda Linette (19. WTA) rozgrywa najlepszy sezon w dotychczasowej karierze i stać ją na zwycięstwo i awans do 1/8 finału. Ze względu na rozstawienie obie tenisistki rozpoczęły zmagania od II rundy. Polka pokonała w dwóch setach Czeszkę Lindę Noskovą (54. WTA). 

Większych problemów z awansem nie miała również Beatriz Haddad Maia. Brazylijka sprawnie rozprawiła się z niżej notowaną Rumunką Eleną Gabrielą Ruse (152. WTA). Obie na korcie spędziły niespełna 1,5 godziny. Mecz III rundy pomiędzy Polką i Brazylijką zaplanowano na 13 maja. Godzina pojedynku powinna być znana dzień wcześniej. 

Zmierzą się po raz pierwszy w historii 

W Rzymie dojdzie do pierwszego starcia pomiędzy tymi tenisistkami w historii. Doświadczenie przemawia za Magdą Linette, która jest o cztery lata starsza. Z drugiej strony Beatriz Haddad Maia również rozgrywa sezon życia i plasuje się obecnie na 15. miejscu w rankingu WTA. W lutym była nawet 12. Za rywalką przemawiają warunki fizyczne, ponieważ jest o 14 centymetrów wyższa od Magdy Linette. Na korcie możemy spodziewać się ciekawego pojedynku. Przed Polką duże wyzwanie, a dodatkowym utrudnieniem może być fakt, że Haddad Maia jest leworęczna. Z takimi rywalkami zawsze gra się nieco inaczej i wymaga to odpowiedniego przygotowania. Doświadczoną Magdę Linette stać jednak na pokonanie nieco wyżej notowanej Brazylijki i na awans do 1/8 finału turnieju Internazionali BNL d’Italia. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...