Błyskawiczny awans Igi Świątek do półfinału Mutua Madrid Open

Strona głównaTenisBłyskawiczny awans Igi Świątek do półfinału Mutua Madrid Open

Liderka światowego rankingu Iga Świątek błyskawicznie pokonała Chorwatkę Petrę Martić i zameldowała się w półfinale turnieju WTA 1000 Mutua Madrid Open. Spotkanie ćwierćfinałowe potrwało zaledwie 70 minut. Polka straciła w nim tylko trzy gemy i bez większych problemów awansowała do najlepszej czwórki. Tam Iga Świątek zagra z Rosjanką Weroniką Kudermetową, z którą wygrała trzy dotychczasowe mecze. Ponownie będzie faworytką.

Pierwszy set do zera

Przed meczem Igi Świątek (1. WTA) i Petry Martić (33. WTA) faworytka mogła być tylko jedna. Oczywiście była nią Polka, która doskonale czuje się na kortach ziemnych i notuje passę siedmiu wygranych spotkań od powrotu po kontuzji. Pierwszy set to prawdziwy popis młodej raszynianki. Partia potrwała tylko 27 minut i Polka wygrała ją 6:0. W całym pierwszym secie Chorwatka Martić wygrała tylko osiem małych punktów. Na korcie widzieliśmy różnicę klas na korzyść Igi Świątek.

W drugim secie zadecydowało jedno przełamanie

Na szczęście dla dobra widowiska w drugiej partii Martić się przebudziła. Zaczęła grać pewniej i pilnowała własnych gemów serwisowych. Dzięki temu oglądaliśmy wyrównanego seta. W całej partii tylko w szóstym gemie był jeden breakpoint. Wykorzystała go Iga Świątek, która zyskała cenną przewagę. Po chwili zrobiło się 5:2. Ostatecznie młoda Polka zakończyła seta 6:3, a cały mecz 2:0 w zaledwie 70 minut. Błyskawicznie uporała się ze swoją rywalką w ćwierćfinale turnieju Mutua Madrid Open i już może szykować się do meczu półfinałowego.

Iga Świątek (Polska, 1) – Petra Martić (Chorwacja, 27) 6:0, 6:3

Weronika Kudermetowa rywalką Świątek

Rywalką Igi Świątek w półfinale Mutua Madrid Open rangi WTA 1000 będzie Rosjanka Weronika Kudermetowa (13. WTA). To 26-letnia tenisistka, która obecnie plasuje się na 13. miejscu w światowym rankingu. Do tej pory obie mierzyły się ze sobą trzykrotnie i za każdym razem wygrywała Polka. Ostatni mecz miał miejsce w półfinale turnieju w Doha w tym roku i zakończył się gładkim 6:0, 6:1. Nie mielibyśmy nic przeciwko temu, aby w Madrycie Iga Świątek równie szybko rozprawiła się ze swoją rywalką. Spotkanie zapanowano na czwartek 4 maja. W drugim półfinale zmierzą się Białorusinka Aryna Sabalenka i Greczynka Maria Sakkari.