Cenne zwycięstwo Magdy Linette w Pradze

Strona głównaTenisCenne zwycięstwo Magdy Linette w Pradze

Magda Linette odniosła cenne zwycięstwo w pierwszej rundzie turnieju WTA 250 Livesport Prague Open 2022 w czeskiej Pradze. Polka po raz pierwszy w karierze pokonała wyżej notowaną Belgijkę Elise Mertens. Tym samym sprawiła małą niespodziankę i udanie powróciła do gry po wakacjach i krótkim obozie przygotowawczym w Stanach Zjednoczonych. Polka pokonała rozstawioną z numerem 3. rywalkę w trzech setach. W drugiej rundzie zagra z lepszą z pary Daira Snigur (Ukraina) – Wiktoria Tomowa (Bułgaria).

Trzysetowy bój i pierwsze zwycięstwo z Mertens w karierze

Obie tenisistki spotkały się na korcie po raz czwarty. W trzech dotychczasowych meczach górą była wyżej notowana Elisa Mertens (30. WTA). Tym razem również była faworytką bukmacherów i ekspertów. Magda Linette (68. WTA) pokazała jednak, że w tym sezonie stać ją na grę na równi z dużo wyżej notowanymi rywalkami i w najbliższych miesiącach powinna sprawić jeszcze wiele niespodzianek. Pierwszy set dużo lepiej zaczęła Polka, która już w drugim gemie przełamała rywalkę. Kolejne dwa gemy to dwa przełamania, po czym Magda Linette wygrała swoje podanie i na tablicy wyników zrobiło się 4:1. Była to na tyle bezpieczna przewaga, by Polka dowiozła ją do końca partii, którą zakończyła 6:3.

Drugi set był zdecydowanie spokojniejszy w wykonaniu obu tenisistek. Dużo lepiej wyglądała w nim Belgijka, która nie pozwoliła Polce na ani jedno przełamanie. Magda Linette na przestrzeni całego drugiego seta nie miała ani jednego breakpointa. Niestety z dwóch skorzystała Elisa Mertens i zakończyła partię 6:2. O wszystkim miał zadecydować trzeci set. Tu początek również należał do Belgijki, która wyszła na prowadzenie 2:1. Wtedy wyższy bieg wrzuciła Magda Linette i wygrała wszystkie pozostałe gemy. Łącznie było ich pięć. Zakończyła seta 6:2 i zasłużenie awansowała do drugiej rundy turnieju w Pradze.

Magda Linette (Polska) – Elise Mertens (Belgia, 3) 6:3, 2:6, 6:2

Kto gra w Pradze?

Turniej u naszych południowych sąsiadów jest dość dobrze obsadzony. Z numerem 1. gra w nim wiceliderka światowego rankingu Estonka Anett Kontaveit. Jako turniejowa 2. występuje Czeszka Barbora Krejcikova (18. WTA). Numery trzy już nie ma, ponieważ Elise Mertens została wyrzucona za burtę przez Magdę Linette. To sugeruje, że Polka również może powalczyć o sukces w Pradze.