Daniel Michalski w finale turnieju Fortevillage ITF Trophy na Sardynii

Strona głównaTenisDaniel Michalski w finale turnieju Fortevillage ITF Trophy na Sardynii

Daniel Michalski dotarł do kolejnego finału w turnieju Fortevillage ITF Trophy na Sardynii. Przed tygodniem w zawodach rozgrywanych w miejscowości Santa Margherita di Pula triumfował. Tym razem w wielkim finale musiał uznać wyższość Portugalczyka Goncalo Oliveiry. Mecz skończył się w dwóch setach, a reprezentant Polski przegrał 3:6, 2:6. Turniej rozgrywano na kortach ziemnych i miał pulę nagród 25 tysięcy dolarów.

Droga Michalskiego do finału

Młody Daniel Michalski (325. ATP) na włoskiej Sardynii czuje się znakomicie. Tym razem rozpoczął od zwycięstwa z Federico Iannaccone (586. ATP) z Włoch. Choć w pierwszym secie Polak bronił aż siedmiu piłek setowych, to jednak wybrnął z opresji obronną ręką. Ostatecznie mecz wygrał 7:5, 6:0. W 1/8 finału Daniel Michalski w dwóch setach 6:3, 7:5 pokonał Rosjanina Andrieja Chepeleva (412. ATP).

Dalej rozstawiony z piątką Polak poszedł za ciosem. Stoczył niezwykle emocjonujące starcie z Włochem Gianmarco Ferrarim (414 ATP). Zakończyło się w trzech setach. W półfinale Daniela Michalskiego czekało teoretycznie łatwiejsze zadaniem. Tam mierzył się z Pietro Marino (1979. ATP) z Włoch, który zajmuje odległe miejsce w tenisowym rankingu. Na korcie było widać różnicę na korzyść Polaka, który wygrał 6:2, 7:5. Warto wspomnieć o tym, że Włoch nieoczekiwanie pokonał wcześniej faworyzowanego Kyle’a Edmunda z Wielkiej Brytanii. Daniel Michalski awansował do finału, gdzie jego przeciwnikiem był Goncalo Oliveira (378. ATP) z Portugalii

Przegrany finał Polaka

Niestety zwycięska passa Polaka na Sardynii została przełamana w finale. Tam przewagę osiągnął Goncalo Oliveira, który kontrolował pojedynek. Pierwszy set długo był wyrównany. Jedyne przełamanie imało miejsce w ósmym gemie i osiągnął je Portugalczyk. Chwilę później zakończył partię 6:3. Drugi set rozpoczął się fatalnie dla Daniela Michalskiego, który przegrywał już 0:4 ze stratą przełamania. Rywal nie wypuścił tej szansy i zakończył seta 6:2, a cały mecz dwusetowym zwycięstwem.

Dobra gra Michalskiego sprawi, że w najnowszym rankingu ATP zanotuje spory awans. Wiele na to wskazuje, że ponownie wskoczy do pierwszej 300. i będzie plasował się w okolicach miejsca 294.

Daniel Michalski (Polska, 5.) – Goncalo Oliveira (Portugalia) 6:3, 6:2