STS KOD PROMOCYJNY

Daniel Michalski mistrzem Polski w tenisie ziemnym

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaTenisDaniel Michalski mistrzem Polski w tenisie ziemnym

Można powiedzieć, że do trzech razy sztuka. Daniel Michalski w końcu dopiął swego i zdobył indywidualne mistrzostwo Polski w tenisie ziemnym. Finał rozgrywany na kortach w Bytomiu był już jego trzecim w karierze. Dwa wcześniejsze przegrał. W finale Esvelo 96. Narodowych Mistrzostw Polski bez większych problemów pokonał niżej notowanego Jana Zielińskiego, którego awans do tego meczu był sporą niespodzianką. 

Michalski był zdecydowanym faworytem

Daniel Michalski w Esvelo 96. Narodowych Mistrzostwach Polski był rozstawiony z numerem drugim. Od początku znajdował się w gronie głównych faworytów do awansu do finału, a nawet do zwycięstwa. Gdy z powodu urazu z rywalizacji wycofał się Kamil Majchrzak, to automatycznie Daniel Michalski stał się głównym faworytem. Tenisista zajmuje obecnie 253. miejsce w rankingu ATP, co jest jego najlepszym wynikiem w karierze. Po drugiej stronie siatki stanął niżej notowany Jan Zieliński, który sprawił kilka niespodzianek, zanim dotarł do najważniejszego meczu turnieju. Zawodnik ten jest bardzo dobrym deblistą, jednak w grze pojedynczej nie odnosi dużych sukcesów i nie był wymieniany w gronie faworytów. 

Pewne zwycięstwo 

Spotkanie potoczyło się zgodnie z przewidywaniami ekspertów. Od początku do końca stroną przeważającą był Daniel Michalski. Kontrolował wymiany i systematycznie powiększał swoją przewagę nad Zielińskim. Pierwszy set zakończył się wynikiem 6:3. W drugiej partii obraz gry się nie zmienił i wciąż zdecydowaną przewagę miał Daniel Michalski. Oddał rywalowi tylko dwa gemy i zakończył seta 6:2, a cały mecz pewnie wygrał 2:0. Tym samym 22-letni tenisista po raz pierwszy w karierze został indywidualnym mistrzem Polski. Wcześniej w 2019 i 2020 roku przegrywał w finałach. Za zwycięstwo w zawodach otrzymał Mercedesa CLA 180 Coupe. Jan Zieliński za dotarcie do finału zainkasował 55 tysięcy złotych. Przed zawodnikami kolejne starty w międzynarodowych turniejach. 

Daniel Michalski (2) – Jan Zieliński 6:3, 6:2

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...