Daniel Michalski mistrzem Polski w tenisie ziemnym

Strona głównaTenisDaniel Michalski mistrzem Polski w tenisie ziemnym

Można powiedzieć, że do trzech razy sztuka. Daniel Michalski w końcu dopiął swego i zdobył indywidualne mistrzostwo Polski w tenisie ziemnym. Finał rozgrywany na kortach w Bytomiu był już jego trzecim w karierze. Dwa wcześniejsze przegrał. W finale Esvelo 96. Narodowych Mistrzostw Polski bez większych problemów pokonał niżej notowanego Jana Zielińskiego, którego awans do tego meczu był sporą niespodzianką. 

Michalski był zdecydowanym faworytem

Daniel Michalski w Esvelo 96. Narodowych Mistrzostwach Polski był rozstawiony z numerem drugim. Od początku znajdował się w gronie głównych faworytów do awansu do finału, a nawet do zwycięstwa. Gdy z powodu urazu z rywalizacji wycofał się Kamil Majchrzak, to automatycznie Daniel Michalski stał się głównym faworytem. Tenisista zajmuje obecnie 253. miejsce w rankingu ATP, co jest jego najlepszym wynikiem w karierze. Po drugiej stronie siatki stanął niżej notowany Jan Zieliński, który sprawił kilka niespodzianek, zanim dotarł do najważniejszego meczu turnieju. Zawodnik ten jest bardzo dobrym deblistą, jednak w grze pojedynczej nie odnosi dużych sukcesów i nie był wymieniany w gronie faworytów. 

Pewne zwycięstwo 

Spotkanie potoczyło się zgodnie z przewidywaniami ekspertów. Od początku do końca stroną przeważającą był Daniel Michalski. Kontrolował wymiany i systematycznie powiększał swoją przewagę nad Zielińskim. Pierwszy set zakończył się wynikiem 6:3. W drugiej partii obraz gry się nie zmienił i wciąż zdecydowaną przewagę miał Daniel Michalski. Oddał rywalowi tylko dwa gemy i zakończył seta 6:2, a cały mecz pewnie wygrał 2:0. Tym samym 22-letni tenisista po raz pierwszy w karierze został indywidualnym mistrzem Polski. Wcześniej w 2019 i 2020 roku przegrywał w finałach. Za zwycięstwo w zawodach otrzymał Mercedesa CLA 180 Coupe. Jan Zieliński za dotarcie do finału zainkasował 55 tysięcy złotych. Przed zawodnikami kolejne starty w międzynarodowych turniejach. 

Daniel Michalski (2) – Jan Zieliński 6:3, 6:2

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Niesamowita pogoń Hurkacza i awans do ćwierćfinału w Montrealu

Hubert Hurkacz w dobrym stylu odwrócił losy pojedynku z Hiszpanem Albertem Ramosem i awansował do ćwierćfinału turnieju ATP 1000 w Montrealu. Polak ma za...

Hurkacz i Zieliński awansowali do ćwierćfinału ATP 1000 w Montrealu

Hubert Hurkacz i Jan Zieliński odnieśli cenne zwycięstwo w turnieju deblowym National Bank Open ATP 1000 w Montrealu. Polska para deblowa pokonała Rohana Bopannę...