Daniel Michalski wygrał turniej Fortevillage ITF Trophy na Sardynii

Strona głównaTenisDaniel Michalski wygrał turniej Fortevillage ITF Trophy na Sardynii

Daniel Michalski potwierdził, że na Sardynii czuje się doskonale. Młody polski tenisista wygrał zawody Fortevillage ITF Trophy w miejscowości Santa Margherita di Pula. Turniej miał rangę ITF M25. W wielkim finale Polak w trzech setach pokonał Włocha Federico Arnaboldiego. Daniel Michalski był rozstawiony z jedynką i potwierdził na korcie swoją pozycję w rankingu. W najbliższym tygodniu weźmie udział w drugim turnieju w Santa Margherita di Pula.

Droga Polaka do finału

Nasz reprezentant Daniel Michalski (276. ATP) był rozstawiony z numerem jeden w turnieju Fortevillage ITF Trophy. Zawody rozgrywano na kortach ziemnych w Santa Margherita di Pula na Sardynii. W I rundzie turnieju w dwóch szybkich setach pokonał Włocha Gabriele Marię Noce (961. ATP). Później mierzył się z kolejnym zawodnikiem z Włoch. Tym razem jeszcze szybciej uporał się w dwóch setach z Danielem Bagnolinim (1060. ATP). Dzięki temu awansował do ćwierćfinału.

Ćwierćfinał to dwusetowe starcie z kolejnym z Włochów Antonio Caruso (1631. ATP). Skończyło się 6:2, 6:1. Zdecydowanie trudniejsze zadanie czekało go w półfinale. Tam grał z rozstawionym z dziewiątką Gabriele Piraino (597. ATP) z Włoch. Ponownie wygrał szybko i sprawnie. Jedynego seta w tym turnieju stracił w wielkim finale. Tam czekał na niego rozstawiony z ósemką Federico Arnaboldi (581. ATP). Włoch wygrał pierwszego seta, jednak kolejne dwa padły łupem Daniela Michalskiego. Dzięki temu Polak sięgnął po tytuł w zawodach rangi ITF M25 Fortevillage ITF Trophy w miejscowości Santa Margherita di Pula.

Daniel Michalski (Polska, 1) – Federico Arnaboldi (Włochy, 8) 2:6, 6:4, 6:2

Kolejny wygrany turniej na Sardynii

Dla Daniela Michalskiego to już kolejny turniej tenisowy wygrany na kortach ziemnych na Sardynii. W ciągu niespełna roku wygrał cztery turnieje rangi ITF M25 w Santa Margherita di Pula. Wydaje się, że nie ma dość. W najbliższym tygodniu weźmie udział w kolejnych zawodach tej rangi i ponownie będzie należał do grona głównych kandydatów do zwycięstwa.