Daniel Michalski z najlepszym rezultatem w zawodowej karierze

Strona głównaTenisDaniel Michalski z najlepszym rezultatem w zawodowej karierze

Tenisista Daniel Michalski w chorwackim Zadarze osiągnął najlepszy rezultat w zawodowej karierze. Polak po raz pierwszy doszedł do finału turnieju na poziomie ATP Challenger Tour. Niestety, został pokonany przez Włocha Flavio Cobolliniego w dwóch setach.

Najlepszy rezultat w karierze

Daniel Michalski przechodził przez kolejne rundy w ATP Challenger Tour w chorwackim Zadarze jak burza i kolejno eliminował swoich rywali. Jego pierwszym rywalem był Milim Poljicak, do którego pokonania musiały zostać rozegrane trzy sety. W następnej fazie poszło nieco łatwiej, bo Polak wygrał z Nermaną Faticiem 7:5, 6:1, a potem także z Daliborem Svrcinie 6:3, 6:1. Na drodze do finału stał jeszcze Hiszpan Carlos Sanchez Jover. Tu 22-latek musiał się trochę namęczyć, ale opłaciło się. Po porażce w pierwszym secie, Michalski wygrał dwa kolejne i tak osiągnął najlepszy rezultat w swojej zawodowej karierze na poziomie Challengera. W finale trafił jednak na rozstawionego z numerem szóstym Włocha Flavio Cobolliniego, który nie dał mu żadnych szans i został mistrzem chorwackiej mączki. Mimo to, Michalski ma powody do zadowolenia, ponieważ zdobył 54 punkty, co da mu awans o około 60 pozycji w rankingu. Znajdzie się wtedy w TOP 300 najlepszych tenisistów na świecie.

Jakie plany Polaka?

4 kwietnia zostanie ogłoszony aktualny ranking ATP, w którym Michalski znajdzie się w okolicach 275. lokaty. Wciąż ma też szansę na poprawę tego rezultatu, ponieważ weźmie udział w challengerze w portugalskim Oeiras. W pierwszej rundzie turnieju głównego spotka się z kwalifikantem z USA – Noah Rubinem.

Nie tylko Michalski znalazł się w finale

W tym miejscu warto wspomnieć, że w minionym tygodniu nie tylko Daniel Michalski dobrze spisywał się na tenisowych kortach. Kacper Żuk wziął udział w halowej imprezie ATP Challenger Tour na kortach twardych w szwajcarskim Biel i zanotował najlepszy występ w sezonie 2022. Podobnie jak Michalski, dotarł do finału, lecz tam również został pokonany w dwóch setach przez swojego rywala. Dla Żuka udany występ w Szwajcarii oznacza zdobycie cennych punktów do rankingu ATP. Dzięki wywalczeniu 50 „oczek” Polak przesunie się do TOP 200, na około 185. lokatę.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Gdzie grają na najwyższym poziomie? Oto wyniki rankingu „Sporty drużynowe – najlepsze miasta w Polsce”!

Polacy lubią sportowe emocje i rozgrywki na najwyższym poziomie. Postanowiliśmy przyjrzeć się najpopularniejszym dyscyplinom drużynowym w Polsce i sprawdzić, w których polskich miasta gra...

Agnieszka Radwańska mistrzynią Australian Open

Agnieszka Radwańska została mistrzynią Australian Open. Polka, która profesjonalną karierę zakończyła w 2018 roku, została zaproszona przez organizatorów Wielkiego Szlema w Melbourne do udziału...