STS KOD PROMOCYJNY

Wtorek na kortach warszawskiej Legii, czyli o turnieju WTA 250

Autor: Joanna Sobczykiewicz
Strona głównaTenisWtorek na kortach warszawskiej Legii, czyli o turnieju WTA 250

Trwa rywalizacja na kortach warszawskiej Legii w największym turnieju kobiecym w Polsce o randze WTA 250. Niestety, wtorkowe mecze zostały w większości przerwane z powodu opadów deszczu.

Nieudana, wtorkowa rywalizacja

Aż siedem pojedynków zostało przerwanych z powodu obfitych opadów deszczu, w tym mecze Martyny Kubki i Weroniki Falkowskiej. Ich dokończenie zaplanowano na środę 27 lipca. Co ciekawe, na korcie centralnym odbyło się tylko jedno spotkanie: Hiszpanki Nurii Parrizas-Diaz z Rumunką Aną Bogdan. Zarówno kibice, jak i organizatorzy liczą, że w kolejnych dniach trwania turnieju warunki atmosferyczne będą bardziej sprzyjały tenisistkom. Zwłaszcza że w środę na korcie pojawi się m.in. Iga Świątek.

Hitowe starcie Świątek vs Fręch

Nikogo nie powinno dziwić, że największym zainteresowaniem cieszą się mecze liderki światowego rankingu WTA, czyli Igi Świątek. W pierwszej rundzie kibiców w Warszawie czeka polsko-polski pojedynek, ponieważ Iga zmierzy się z Magdaleną Fręch. Na to starcie czekają wszyscy i gdy organizatorzy opublikowali harmonogram meczów na wtorek, i ten mecz się w nim nie znalazł, to stało się jasne, że panie zagrają ze sobą w środę.

Joanna Sobczykiewicz
Joanna Sobczykiewicz
Cześć! Sport jest obecny w moim życiu od wielu lat, a od 2021 roku mogę pochwalić się tytułem absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Zarządzania w Turystyce i w Sporcie. Interesuję się piłką nożną — zwłaszcza polskimi ligami, tenisem oraz Formułą 1. Biegle mówię w języku hiszpańskim, a na swoim koncie mam wiele przeprowadzonych wywiadów m.in. z Igorem Angulo i Juanem Ramonem Rochą.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...