Doświadczona Alicja Rosolska w finale turnieju deblowego w Ostrawie

Autor
Strona głównaTenisDoświadczona Alicja Rosolska w finale turnieju deblowego w Ostrawie

Alicja Rosolska w parze z Nowozelandką Erin Routliffe awansowały do finału turnieju AGEL Open w czeskiej Ostrawie. Zawody mają rangę WTA 500, a polsko-nowozelandzki duet w półfinale dość szybko uporał się z nieco wyżej notowanymi Beatriz Haddad Maią z Brazylii oraz Anną Daniliną z Kazachstanu. Mecz zakończył się w dwóch setach, a tenisistki spędziły na korcie niespełna godzinę. Finał turnieju w Ostrawie zostanie rozegrany w niedzielę 9 października, a Alicja Rosolska i Erin Routliffe czekają na wyłonienie ich przeciwniczek. 

Rywalki były faworytkami 

Choć Alicja Rosolska i Erin Routliffe w Czechach występują jako turniejowa trójka, to jednak faworytkami starcia były ich rywalki. Wszystko dlatego, że Beatriz Haddad Maia i Anna Danilina były rozstawione z dwójką. Na korcie jednak dużo lepiej spisywały się Polka i Nowozelandka. Mecz rozpoczął się dla nich idealnie, bo już w drugim gemie przełamały rywalki i wyszły na prowadzenie 2:0. Wtedy do głosu doszły faworytki. Nie tylko odrobiły straty, ale także zyskały przewagę przełamania i wyszły na prowadzenie 4:2. Na szczęście końcówka seta należała do Alicji Rosolskiej i Erin Routliffe. Wygrały cztery gemy z rzędu i zakończyły partię 6:4. 

Drugi set miał nieco inny przebieg. Od początku Beatriz Haddad Maia i Anna Danilina chciały narzucić swoje tempo gry. Opłaciło się to w trzecim gemie, gdy przełamały polsko-nowozelandzki duet i wyszły na prowadzenie 2:1. Jak się później okazało, był to ostatni gem zdobyty w tym meczu przez faworytki. Wówczas tryb turbo włączyły Alicja Rosolska i Erin Routliffe. Pewnie wygrały pięć kolejnych gemów i zakończyły spotkanie, wygrywając drugą piłkę meczową. Wynik tego meczu to 6:4, 6:2. 

Alicja Rosolska (Polska, 3) / Erin Routliffe (Nowa Zelandia, 3) – Anna Danilina (Kazachstan, 2) / Beatriz Haddad Maia (Brazylia, 2) 6:4, 6:2

Wielki finał w niedzielę

Finał turnieju deblowego AGEL Open w Ostrawie zaplanowano na niedzielę 9 października. W nim polsko-nowozelandzka para może trafić na rozstawione z czwórką Kirsten Flipkens z Belgii i Laurę Siegemund z Niemiec lub Amerykanki Catherine McNally i Alycię Parks. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...