Fenomenalna Iga Świątek obroniła tytuł w Stuttgarcie. Zwycięstwo z Sabalenką

Strona głównaTenisFenomenalna Iga Świątek obroniła tytuł w Stuttgarcie. Zwycięstwo z Sabalenką

Iga Świątek w świetnym stylu obroniła tytuł w turnieju Porsche Tennis Grand Prix w Stuttgarcie. Młoda Polka w finale pokonała w dwóch setach drugą rakietę świata Arynę Sabalenkę. Tym samym Iga Świątek udanie wróciła do gry po kilkutygodniowej przerwie spowodowanej kontuzją. W meczu o tytuł obie zawodniczki zaserwowały kibicom tenis na najwyższym światowym poziomie. Polka obroniła cenne punkty rankingowe i zgarnęła cenną nagrodę.

Dwusetowe zwycięstwo z Sabalenką

Przed rokiem w wielkim finale w Stuttgarcie również mierzyły się Iga Świątek (1. WTA) i Aryna Sabalenka (2.). Dwie najlepsze obecnie tenisistki na świecie stoczyły wyrównany bój, jednak ponownie lepsza okazała się młoda Polka. Wygrała z Białorusinką w dwóch setach, choć cały mecz trwał blisko dwie godziny. Pierwszy set rozpoczął się spokojnie. Obie wygrywały swoje serwisy. Iga Świątek miała szansę na przełamanie w drugim gemie meczu, jednak Białorusinka się obroniła. Ostatecznie jedyne przełamanie miało miejsce w ósmym gemie pierwszej partii. Polka odebrała serwis rywalce, a chwilę później zakończyła partię 6:3

W drugim secie Iga Świątek poszła za ciosem i przełamała już w pierwszym gemie. Dzięki temu całą partię grała z przewagą, której nie straciła. Później obie zawodniczki wygrywały swój serwis. Iga Świątek wykorzystała pierwszą piłkę meczową i po blisko dwóch godzinach zakończyła spotkanie 6:3, 6:4. Tym samym obroniła tytuł w turnieju rangi WTA 500 Porsche Tennis Grand Prix w Stuttgarcie. To już 13. zwycięstwo turniejowe Polki w cyklu WTA. Jej bilans finałów musi robić wrażenie. Obecnie wynosi 13:3.

Iga Świątek (Polska, 1) – Aryna Sabalenka (2) 6:3, 6:4

Duże pieniądze w Stuttgarcie

Iga Świątek w Niemczech zdobyła cenne punkty rankingowe i duże pieniądze. Za wygraną w turnieju otrzymała 120,1 tys. dolarów, czyli około pół miliona złotych. Do tego organizatorzy podarowali jej samochód Porsche Taycan. Nie ma informacji o wyposażeniu tego auta, jednak w tym najbogatszym Porsche Taycan warte jest ponad 800 tysięcy złotych.

Polka leci do Madrytu

Polka nie ma dużo czasu na świętowanie, bo już w poniedziałek uda się do Madrytu. W stolicy Hiszpanii weźmie udział w turnieju Mutua Madrid Open. Tam będzie walczyła o sporo punktów, ponieważ przed rokiem nie startowała. Dzięki temu każde zwycięstwo poprawi jej wynik rankingowy. Turniej zostanie rozegrany w dniach 25 kwietnia – 7 maja. Udział w nim weźmie również Magda Linette.