Strona głównaTenisFilip Peliwo z największym deblowym sukcesem w karierze. Wygrał z chińskim Zhuhai

Filip Peliwo w parze ze Szwajcarem Luką Castelnuovo wygrali turniej deblowy ATP Challenger Tour na kortach twardych w Zhuhai. To największy sukces Polaka w historii jego występów w grze podwójnej. W wielkim finale polsko-szwajcarski duet pokonał wyżej notowanych Chińczyków Hanwena Li i Zhe Li. Spotkanie zakończyło się po dwóch wyrównanych setach.

Droga Filipa Peliwo do wielkiego finału w Zhuhai

Polsko-szwajcarska para deblowa Filip Peliwo i Luka Castelnuovo nie była zaliczana do grona faworytów do zwycięstwa w turnieju Hengqin International Tennis Challenger w Zhuhai. Od początku jednak spisywali się bardzo dobrze i nieoczekiwanie awansowali do wielkiego finału. W I rundzie debla w dwóch setach poradzili sobie z Grekami Markosem Kalovelonisem i Stefanosem Sakellaridisem. Mecz zakończył się wynikiem 6:4, 6:4.

W ćwierćfinale Peliwo i Castelnuovo trafili na rozstawionych z czwórką Raya Ho z Tajwanu i Fajinga Suna z Chin. Mecz potoczył się po myśli polsko-szwajcarskiego duetu, który wygrał 6:3, 7:6. Półfinał to kolejne dwusetowe i wyrównane starcie. Tym razem po drugiej stronie siatki stanęli Białorusini Aliaksandr Liaonenka i Alexander Zgirovsky. Spotkanie zakończyło się wynikiem 7:6, 6:3 i Peliwo oraz Castelnuovo mogli cieszyć się z awansu do wielkiego finału.

Dwusetowe starcie i wygrana z Chińczykami

Rozpędzeni Filip Peliwo i Luka Castelnuovo poszli za ciosem. W wielkim finale mierzyli się z chińską parą Hanwen Li i Zhe Li. Bukmacherzy w roli faworytów wskazywali rywali, jednak na szczęście polsko-szwajcarski debel nic sobie z tego nie robił. Oglądaliśmy dwa bardzo wyrównane sety. Pierwszy z nich lepiej rozpoczęli Chińczycy, którzy w pewnym momencie z przełamaniem prowadzili już 4:2. Wtedy Peliwo i Castelnuovo odrobili straty, a następnie sami wypracowali sobie przewagę i zakończyli partię 7:5. Jeszcze bardziej wyrównany był drugi set, w którym oglądaliśmy tylko dwa przełamania. Doszło do tie-breaka i w nim polsko-szwajcarski duet wygrał 7:4. Dzięki temu Filip Peliwo i Luka Castelnuovo triumfowali w turnieju Hengqin International Tennis Challenger w Zhuhai rangi ATP Challenger Tour. Dla Polaka to największy sukces deblowy w karierze

Filip Peliwo (Polska) / Luca Castelnuovo (Szwajcaria) – Hanwen Li (Chiny) / Zhe Li (Chiny) 7:5, 7:6(4)