STS KOD PROMOCYJNY

Finał był o włos. Magda Linette odpadła w półfinale debla China Open 2023

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaTenisFinał był o włos. Magda Linette odpadła w półfinale debla China Open...

Na półfinale zakończyła się przygoda Magdy Linette i Amerykanki Peyton Stearns w turnieju deblowym China Open 2023. Tam polsko-amerykański duet po wyrównanym boju musiał uznać wyższość Hao-Ching Chan z Tajwanu i Giuliany Olmos z Meksyku. Mecz zakończył się wynikiem 5:7, 4:6. Awas Linette i Stearns do półfinału turnieju rangi WTA 1000 to spory sukces, zwłaszcza że grały ze sobą po raz pierwszy w karierze. 

Dwa zacięte sety na korzyść rywalek 

Przed meczem w roli faworytek stawiano Tajwankę i Meksykankę. Magda Linette i Peyton Stearns udowodniły już w Pekinie, że są w stanie wygrać z każdym. Początek meczu był bardzo wyrównany. W pewnym momencie oglądaliśmy aż cztery przełamania z rzędu, jednak wciąż był remis. Kluczowe piłki dla losów te partii rozegrały się kolejno w dziewiątym i dwunastym gemie. Najpierw Linette i Stearns nie wykorzystały czterech breakpointów. Później Hao-Ching Chan i Giuliana Olmos wykorzystały pierwszą piłkę na przełamanie i zakończyły partię 7:5. 

Drugi set miał nieco inny przebieg. Od początku oba duety grały bardzo ostrożnie przy swoim serwisie. Walka toczyła się gem za gem i wydawało się, że może dojść do tie-breaka. Tak się jednak nie stało. W dziesiątym gemie koncertowo zagrały rywalki i to one przełamały, wygrywając partię 6:4, a cały mecz 2:0. Z perspektywy Magdy Linette i Peyton Stearns szkoda niewykorzystanych szans w trzecim i piątym gemie. Wówczas tenisistki te miały łącznie cztery breakpointy. Hao-Ching Chan i Giuliana Olmos skutecznie się obroniły i to one zagrają o tytuł w turnieju China Open 2023 rangi WTA 1000. 

Magda Linette (Polska) / Peyton Stearns (USA) – Giuliana Olmos (Meksyk) / Hao-Ching Chan (Tajwan) 5:7, 4:6

Spory awans w rankingu deblowym 

Dobra gra w turnieju gry podwójnej w Pekinie będzie miała przełożenie na pozycję Magdy Linette w rankingu deblowym WTA. Polka w wirtualnym zestawieniu zajmuje 43. miejsce, co jest awansem aż o 10 pozycji. Jednocześnie pozostaje najwyżej notowaną Polką wśród deblistek.

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...