STS KOD PROMOCYJNY

Finał turnieju w Kantonie nie dla Katarzyny Piter. Wielkie emocje w półfinale

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaTenisFinał turnieju w Kantonie nie dla Katarzyny Piter. Wielkie emocje w półfinale

Katarzyna Piter na półfinale singla zakończyła swój udział w turnieju deblowym rangi WTA 250 w chińskim Kantonie. Polka tworzyła duet z Czeszką Anastasią Detiuc. Niestety w półfinale po zaciętym trzysetowym pojedynku musiały uznać wyższość Japonek Eri Hozumi i Makoto Ninomiyi. Spotkanie od początku było bardzo wyrównane. Zakończyło się dopiero w super tie-breaku. Awans Katarzyny Piter do półfinału debla turnieju tej rangi to spory sukces. 

Trzysetowa walka o finał 

W półfinale zawodów Galaxy Holding Group Guangzhou Open w Kantonie zmierzyły się dwie wysoko rozstawione pary. Japonki Eri Hozumi i Makoto Ninomiya grały jako turniejowa dwójka. Katarzyna Piter i Anastasia Dietuc były turniejową trójką. Mecz rozpoczął się zdecydowanie lepiej dla Azjatek. W pierwszym secie przełamały przy pierwszej możliwej okazji i szybko wyszło na prowadzenie 3:0. Na zakończenie partii dołożyły kolejne przełamanie i set zakończył się pewnym 6:2. 

Drugi set rozpoczął się bardzo podobnie. Znów było szybkie przełamanie i wynik 3:0 dla pary Eri Hozumi i Makoto Ninomiya. Przy stanie 1:4 wyższy bieg wrzuciły Katarzyna Piter i Anastasia Dietuc. Polsko-czeskiemu duetowi zaczęło wychodzić niemal wszystko, a rywalki popełniały więcej błędów. W konsekwencji Piter i Dietuc wygrały pięć gemów z rzędu i zakończyły partię 6:4. O awansie do finału decydował super tie-break. W nim od początku przewagę zyskały Japonki. Kontrolowały przebieg gry i wygrały 10:7, dzięki czemu po trzysetowej batalii zameldowały się w finale debla w Galaxy Holding Group Guangzhou Open rangi WTA 250 w Kantonie. Spotkanie potrwało około dwie godziny. 

Eri Hozumi (Japonia, 2) / Makoto Ninomiya (Japonia, 2) – Katarzyna Piter (Polska, 3) / Anastazja Detiuc (Czechy, 3) 6:2, 4:6, 10-7

Katarzyna Piter zanotuje awans w rankingu deblowym

Za parą Katarzyna Piter i Anastasia Dietuc bardzo dobry występ w dalekich Chinach. Co ciekawe, grały wspólnie po raz pierwszy w karierze. Awans do półfinału turnieju rangi WTA 250 sprawi, że Katarzyna Piter przesunie się o kilka pozycji w rankingu deblowym WTA. W najnowszym notowaniu powinna plasować się w okolicach 70. miejsca. Przed rozpoczęciem turnieju była na 76. pozycji. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

400 PLN za gola Holandii w meczu z Turcją

Gdy po zarejestrowaniu się w STS z kodem GOL400 wytypujemy poprawnie gola Holandii w meczu z Turcją to poza standardową wygraną dodatkowo zgarniamy bonus w wysokości...

Polacy w Serie A. Jak statystyki biało-czerwonych w calcio?

We Włoszech niezmiennie występuje najliczniejsza kolonia polskich piłkarzy za granicą. Powietrze w Italii najwidoczniej sprzyja biało-czerwonym i w tym sezonie zobaczymy kilka, nowych twarzy...