Finałowa porażka Katarzyny Piter w deblu w Budapeszcie

Strona głównaTenisFinałowa porażka Katarzyny Piter w deblu w Budapeszcie

Reprezentantka Polski Katarzyna Piter wspólnie z Belgijką Kimberley Zimmermann przegrały w finale turnieju WTA 250 Hungarian Grand Prix w Budapeszcie. Awans polsko-belgijskiej pary do finału był sporą sensację, jednak tam nie udało im się pokonać rozstawionych z numerem 4. Gruzinek Oksany Kalashnikovej i Jekateriny Gorgodze. Spotkanie zakończyło się po trzech emocjonujących setach. 

Kapitalny początek finału

Faworytkami starcia finałowego były Gruzinki Jekaterina Gorgodze i Oksana Kalashnikova, które w Budapeszcie grały jako turniejowa czwórka. Przemawiały za nimi doświadczenie i lepsze starty w ostatnich tygodniach. Z drugiej strony Katarzyna Piter i Kimberley Zimmermann w drodze do finału sprawiły kilka niespodzianek, w tym wygrały z węgierskim duetem Timea Babos i Fanna Stollar. Warto zwrócić uwagę na to, że Babos to była liderka rankingu deblowego WTA. 

Finał rozpoczął się kapitalnie dla polsko-belgijskiej pary. Pierwszy set to pełna dominacja Katarzyny Piter i Kimberley Zimmermann na korcie. Tenisistki rozpoczęły od dwóch przełamań i szybko wyszły na prowadzenie 4:0. Wówczas honorowego gema zdobyły Gruzinki, a pierwsza partia zakończyła się szybki i pewnym zwycięstwem polsko-belgijskiego duetu 6:1. 

Gruzinki odwróciły losy meczu

Niestety Gruzinkom udało się odwrócić losy tego spotkania. Druga partia była od początku niezwykle wyrównana. Obie pary pilnowały swojego podania i do stanu 4:4 oglądaliśmy zaledwie po dwa breakpointy z obu stron. Później miały miejsce kluczowe piłki dla tego pojedynku. Polka i Belgijka straciły swoje podanie, a chwile później było już 1:1 w setach. O zwycięstwie w finale Hungarian Grand Prix w Budapeszcie musiał zadecydować specjalny tie-break. W rywalizacji do 10. punktów lepsze okazały się Gruzinki, które wygrały 10:6. Awans do finału turnieju deblowego rangi WTA 250 to duży sukces Katarzyny Piter. W najbliższych dniach rozpocznie rywalizację w turnieju WTA 250 Hamburg European Open 2022, gdzie w parze z Serbką Aleksandrą Krunić będą rozstawione z numerem drugim w deblu. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polubienia prawdę powiedzą? Ranking polskich klubów sportowych w mediach społecznościowych

Wielkość klubu można mierzyć pod kątem budżetu, sukcesów, frekwencji, czy też rzeszy kibiców na portalach społecznościowych. Przeanalizowaliśmy media społecznościowe polskich drużyn, by stworzyć ranking...

Być kobietą, być kobietą… w klubie sportowym

“Zapach szatni”, docinki, przesądy i stereotypy. Klub sportowy nigdy nie był łatwym środowiskiem dla płci pięknej. Kobiety - jak wiadomo - żadnej pracy się...