Magdalena Fręch rozbiła Stephens i gra dalej w Strasbourgu

Strona głównaTenisMagdalena Fręch rozbiła Stephens i gra dalej w Strasbourgu

Magdalena Fręch rozegrała świetne spotkanie i bez większych problemów pokonała wyżej notowaną Amerykankę Sloane Stephens. Polka dominowała na korcie od początku do końca. Skończyło się w dwóch setach 6:3, 6:3. Dzięki temu Magdalena Fręch zameldowała się w II rundzie Internationaux de Strasbourg rangi WTA 500. W kolejnej rundzie poziom trudności jednak znacznie wzrośnie. Tam zmierzy się z rozstawioną z jedynką Czeszką Marketą Vondrousovą.

Pewne zwycięstwo Fręch ze Stephens

Ostatnie dni są bardzo pracowite dla Magdaleny Fręch (54. WTA). Polka do turnieju głównego Internationaux de Strasbourg musiała przebijać się przez kwalifikacje. W nich pokonała kolejno Białorusinkę Janę Kołodyńską (244. WTA) i reprezentującą Australię Darię Saville (85. WTA). W I rundzie turnieju głównego mierzyła się z wyżej notowaną Amerykanką Sloane Stephens (35. WTA). Rywalizowały ze sobą po raz czwarty, a wszystkie dotychczasowe mecze wygrywała Stephens. Ostatni z nich miał miejsce w kwietniu na turnieju w Charleston.

Tym razem było zupełnie inaczej. W Strasbourgu od początku do końca dominowała Polka. Przełamała już w pierwszym gemie, budując cenną przewagę. Później pilnowała swojego serwisu i kontrolowała przebieg gry. Drugie przełamanie przyszło w dziewiątym gemie i partia zakończyła się szybkim 6:3. Na przestrzeni całego seta Stephens nie miała ani jednego breakpointa. Drugi set miał podobny przebieg. Pierwsze przełamanie przyszło w szóstym gemie. Kolejne w dziewiątym i znów skończyło się 6:3 dla Magdaleny Fręch. W drugiej partii Polka obroniła trzy breakpointy, po czym poszła za ciosem

Sloane Stephens (USA) – Magdalena Fręch (Polska, Q) 3:6, 3:6

Jedynka na drodze Fręch w II rundzie

Teraz poziom trudności znacznie wzrasta. W II rundzie turnieju w Strasbourgu rywalką Magdaleny Fręch będzie rozstawiona z jedynką Czeszka Marketa Vondoursova (6. WTA). Ze względu na rozstawienie w I rundzie miała wolny los. Teraz będzie zdecydowaną faworytką do zwycięstwa i awansu do ćwierćfinału Internationaux de Strasbourg. Do tej pory obie rywalizowały tylko raz. W 2022 roku w Indian Wells w dwóch setach wygrała Vondrousova.