Guangzhou Open: Magda Linette w finale!

Autor
Strona głównaTenisGuangzhou Open: Magda Linette w finale!

Magda Linette kontynuuje świetną passę w końcowej fazie sezonu. Polka awansowała do finału turnieju WTA 250 Guangzhou Open. W 1/2 finału pewnie pokonała Kazachstankę Julię Putincewą w dwóch setach – 6:2, 6:3.

Pewny marsz po triumf od samego początku

W pierwszym secie Linette nie pozostawiła złudzeń swojej przeciwniczce – przełamała ją już w jej pierwszym gemie serwisowym, a następnie kontrolowała przebieg wydarzeń na korcie. W końcówce seta ponownie wygrała gema przy serwisie Kazachstanki i triumfowała w całej partii 6:2.

W drugim secie przez moment było nieco bardziej nerwowo – przy stanie 2:2 Putincewa prowadziła 40:0 w gemie serwisowym Linette. Polka zdołała jednak wyjść na prowadzenie 3:2, a w kolejnym gemie to ona przełamała przeciwniczkę. Do końca seta obie panie pewnie wygrywały swoje gemy serwisowe, co w ostatecznym rozrachunku doprowadziło do wyniku 6:3 dla Linette i zwycięstwa Polki w całym meczu.

Finał z gospodynią

W finale rywalką Magdy Linette będzie reprezentantka gospodarzy, Xiyu Wang. Chinka zapewniła sobie udział w decydującym meczu dzięki zwycięstwu w 1/2 finału z Belgijką Greet Minnen 6:3, 6:4.

Tadeusz Olewicz
Tadeusz Olewicz
W czasie studiów prowadził audycję sportową we wrocławskim Uniradio, a także współpracował z portalami DevilPage.pl i Transfery.info. Po studiach przez 3 lata zajmował się copywritingiem na różne tematy szeroko związane z IT.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Kalendarz turniejów WTA 2023. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2023? Jakie turniej tenisowe odbędą się w Polsce? W których z nich wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Kiedy zagra...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...