STS KOD PROMOCYJNY

Guangzhou Open: Magda Linette w finale!

Autor: Tadeusz Olewicz
Strona głównaTenisGuangzhou Open: Magda Linette w finale!

Magda Linette kontynuuje świetną passę w końcowej fazie sezonu. Polka awansowała do finału turnieju WTA 250 Guangzhou Open. W 1/2 finału pewnie pokonała Kazachstankę Julię Putincewą w dwóch setach – 6:2, 6:3.

Pewny marsz po triumf od samego początku

W pierwszym secie Linette nie pozostawiła złudzeń swojej przeciwniczce – przełamała ją już w jej pierwszym gemie serwisowym, a następnie kontrolowała przebieg wydarzeń na korcie. W końcówce seta ponownie wygrała gema przy serwisie Kazachstanki i triumfowała w całej partii 6:2.

W drugim secie przez moment było nieco bardziej nerwowo – przy stanie 2:2 Putincewa prowadziła 40:0 w gemie serwisowym Linette. Polka zdołała jednak wyjść na prowadzenie 3:2, a w kolejnym gemie to ona przełamała przeciwniczkę. Do końca seta obie panie pewnie wygrywały swoje gemy serwisowe, co w ostatecznym rozrachunku doprowadziło do wyniku 6:3 dla Linette i zwycięstwa Polki w całym meczu.

Finał z gospodynią

W finale rywalką Magdy Linette będzie reprezentantka gospodarzy, Xiyu Wang. Chinka zapewniła sobie udział w decydującym meczu dzięki zwycięstwu w 1/2 finału z Belgijką Greet Minnen 6:3, 6:4.

Tadeusz Olewicz
Tadeusz Olewicz
W czasie studiów prowadził audycję sportową we wrocławskim Uniradio, a także współpracował z portalami DevilPage.pl i Transfery.info. Po studiach przez 3 lata zajmował się copywritingiem na różne tematy szeroko związane z IT.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...