Iga Świątek – Agnieszka Radwańska podczas charytatywnego meczu w Krakowie

Strona głównaTenisIga Świątek – Agnieszka Radwańska podczas charytatywnego meczu w Krakowie

Iga Świątek vs Agnieszka Radwańska! Taki pojedynek odbędzie się już w najbliższą sobotę 23 lipca na krakowskich kortach. Dwie, wielkie tenisistki zagrają ze sobą w szczytnym celu – podczas charytatywnego turnieju, z którego dochód zostanie przeznaczony na rzecz Ukrainy.

Świątek vs Radwańska

Na ten pojedynek czeka spore grono kibiców tenisa w Polsce. W końcu nie często zdarza się, by oglądać na korcie dwie, wielkie tenisistki, jakimi z pewnością są Iga Świątek i Agnieszka Radwańska. Panie rozegrają przeciwko sobie jeden set w singlu, co będzie ogromnym widowiskiem dla licznie zgromadzonych kibiców na TAURON Arena w Krakowie. Co ważne, całe wydarzenie zostało zorganizowane w szczytnym celu, ponieważ dochód będzie przeznaczony na rzecz Ukrainy, a dokładniej na rzecz dzieci i nastolatków dotkniętych wojną. Cały mecz będzie sędziowała najlepsza ukraińska tenisistka Elina Svitolina.

Tenisowa sobota w Krakowie

Pokazowy set Igi Świątek i Agnieszki Radwańskiej na TAURON Arena w Krakowie, to oczywiście niejedyne wydarzenie, jakie będzie miało miejsce podczas charytatywnego turnieju. „Isia” wraz z ukraińskim tenisistą Serhijem Stachowskim zagra mecz deblowego miksta przeciwko liderce światowego rankingu WTA i Martynowi Pawelskiemu, który osiągnął bardzo dobry rezultat na juniorskim, tegorocznym Wimbledonie.

Gościem specjalnym wydarzenia reprezentującym Ukrainę będzie były piłkarz Andrij Szewczenko. Oprócz tego, dla kibiców przewidziano niespodziankę artystyczną. Pomysłodawczynią tego, co będzie miało miejsce w sobotę w Krakowie jest Iga Świątek i jej zespół. Start eventu zaplanowano na godzinę 12:00.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Gdzie grają na najwyższym poziomie? Oto wyniki rankingu „Sporty drużynowe – najlepsze miasta w Polsce”!

Polacy lubią sportowe emocje i rozgrywki na najwyższym poziomie. Postanowiliśmy przyjrzeć się najpopularniejszym dyscyplinom drużynowym w Polsce i sprawdzić, w których polskich miasta gra...

Agnieszka Radwańska mistrzynią Australian Open

Agnieszka Radwańska została mistrzynią Australian Open. Polka, która profesjonalną karierę zakończyła w 2018 roku, została zaproszona przez organizatorów Wielkiego Szlema w Melbourne do udziału...