Iga Świątek awansowała do drugiej rundy Australian Open 2023. Łatwo nie było!

Strona głównaTenisAustralian OpenIga Świątek awansowała do drugiej rundy Australian Open 2023. Łatwo nie było!

Iga Świątek w dwóch setach pokonała Niemkę Jule Niemeier i awansowała do drugiej rundy wielkoszlemowego Australian Open 2023. Pomimo zwycięstwa, należy powiedzieć jasno, że to nie była łatwa przeprawa 21-letniej liderki światowego rankingu WTA. Spotkanie z 69. rakietą świata trwało nieco ponad dwie godziny.

Iga Świątek w poniedziałkowy poranek czasu polskiego weszła na Rod Laver Arena w Melbourne jako zdecydowana faworytka pojedynku w ramach pierwszej rundy Australian Open 2023. Jej rywalką była Jule Niemeier, aktualnie klasyfikowana na 69. lokacie w światowym rankingu WTA. Trzeba przyznać, że 21-latka zanotowała udaną inaugurację Wielkiego Szlema, jednak Niemka postawiła naprawdę ciężkie warunki. Świadczy o tym, chociażby to, że mecz został rozstrzygnięty w nieco ponad dwie godziny.

Iga dobrze rozpoczęła spotkanie, a w pierwszym secie zwyciężyła 6:4. W drugim na moment do głosu doszła Niemka, lecz ostatecznie 21-latka zachowała skupienie i wygrała 7:5. W ramach drugiej rundy Świątek zagra z Kolumbijką Camilą Osorio z 84. lokaty w rankingu WTA. Mecz został zaplanowany na środę 18 stycznia.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Kalendarz turniejów WTA 2023. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2023? Jakie turniej tenisowe odbędą się w Polsce? W których z nich wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Kiedy zagra...

Lekkoatletyka 2023. Terminarz najważniejszych wydarzeń w bieżącym roku

Reprezentanci Polski w lekkoatletyce od lat należą do ścisłej światowej czołówki. Z każdej imprezy międzynarodowej wracamy z medalami i podobnie jest w 2023 roku....